Skocz do zawartości

Bezprzewodowe wyłączniki na pilot.


Linux

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę tłumaczył konstrukcji tego co chcę zbudować, tylko zrobię to na przykładzie:

 

Mam 3 diody połączone szeregowo i baterią 9V, podłączam to ze sobą, a zamiast przełącznika zwykłego chcę zamontować to co wyżej czyli że jak wcisnę przycisk na pilocie to diodki się będą palić jak nacisną drugi raz to zgasną.

 

(Chyba, że ktoś mi wyjaśni czy jest możliwość zrobienia zdalnego "przełącznika" za pomocą aparatury 35mhz. mam na myśli Optica 6. Że jeden kanał będzie odpowiadał za włączanie np. ww. 3 diód.)

 

Jasno napisane :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Chyba, że ktoś mi wyjaśni czy jest możliwość zrobienia zdalnego "przełącznika" za pomocą aparatury 35mhz. mam na myśli Optica 6. Że jeden kanał będzie odpowiadał za włączanie np. ww. 3 diód.)
pewnie że jest możliwość, tylko wiesz tu będzie trudno bo nie wiem czy dasz rade i użyjesz przycisku SZUKAJ!

 

edit: dobra, bo mnie zaraz zjedzą że nie pomagam... : http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=8477&postdays=0&postorder=asc&start=0 pierwszy lepszy watek z brzegu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było tylko takie pytanko poboczne :D Zaraz klikam szukaj i być może znajdę. Ale temat tyczy się przedmiotu z aukcji.

 

_____________

Dzięki, już czytam :wink:

*to już dość zaawansowane, ja potrzebuje przełącznik 2 pozycyjny do uruchomienia np. światła, silnik jakiegoś etc. (nie chodzi mi o samolot).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie napewno :) Tam w końcu musi być jakiś miniaturowy zasilacz który napędza odbiorniczek. Być może bardzo prosty, prymitywny i nieizolowany ale zawsze coś będzie. Kupujesz gadżet, otwierasz, robisz zdjęcia obu stron płytki, wstawiasz na Forum, wypruwasz niektóre rzeczy, dołączasz dwa kableki do zasilacza zewnęrznego lub jakiegoś aku i.. już. Być może układ zasilany jest z jeszcze mniejszego napięcia, więc może trzeba będzie z Twoich 6V zrobić np. 3V ale tak czy tak powinno się dać zrobić. Tak jak motyl napisał: 95% :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Chyba, że ktoś mi wyjaśni czy jest możliwość zrobienia zdalnego "przełącznika" za pomocą aparatury 35mhz. mam na myśli Optica 6. Że jeden kanał będzie odpowiadał za włączanie np. ww. 3 diód.)

Powiedzcie mi teraz czy trudno jest wykorzystać kanał odbiornika jako "wyłącznik" 2 pozycyjny ?

Podrzućcie link, bo nawet nie wiem jaką frazę wpisać w "szukaj".

Czy o takie coś Ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.