Skocz do zawartości

Lipole podłączenie


Peter.

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio nabyłem ładowarkę firmy E-sky wraz z pakietem E-tech Sp (rcm Pelikan) niestety nie sprawdziłem iż wejscie z balansera do owej ładowarki jest inne i pasuje do akumulatorów 3E Model.

Chciałem sie spytac czy można przerobic wtyczke z pakietu E-tech

( ma 4te miejsce puste , a w sumie jest ich 5 a 4 kable) tak aby pasowała do tej ładowarki poprzez przełozenie w puste miejsce kabla który jest w 5 i skrócenie wtyczki.

 

Czy bedzie wtedy zachowana polaryzacja, nie chce ryzkowac jakiegos pożaru i straty ogniwa. za pomoc z góry dziękuję.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie niestety nie ma jednego standardu podłaczeń ogniw do balancera. Chyba musisz dokupić wtyczkę o standardzie E-Sky (z powodu tego pustego miejsca) i przepiąć kabelki pakietu do tej wtyczki, bo w ładowarce E-Sky chyba jest wtyczka na 4 piny i nie podłączysz pod nią 5-pinowej wtyczki Pelikana. Nic nie da skrócenie wtyczki, bo masz tam jeszcze takie małe szyny prowadzące i bedą w innym miejscu.

 

Możesz podesłać zdjecia wtyczki z pakietu Pelikana i wtyczki od balancera ? Podaj też typ ładowarki i typ pakietu (mam nadzieję że ładowarka moze obsługiwać pakiet 3S ?)

 

P.S. Nie kupiłeś tego przypadkiem w modele.sklep.pl ?

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

A więc tak jest to dokładnie ta ładowarka z wrocławskiego sklepu ( E- sky EK2- 0851) ładuje zarówno 2 jak i 3 cele poprzez wejscie do balansera o ile taki w niej jest :) , a pakiet to E-tech Sp 1300 mah 12 C , 11,1v ( rcm pelikan). Przesyłam zdjęcie wtyczki od góry patrząc czyli tak jakby była umiejscowana w ładowarce. A co do wtyczki to wolałbym ją samemu przerobić , a nie czekac na przesyłke o ile wogole jest ona dostepna w ofercie bo wsród produktów nie jest wyszczególniona.

 

http://rapidshare.com/files/17595511/HPIM0592.JPG.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podłączyłem tą ładowarkę do tego pakietu poprzez zeszlifowanie wtyczki i zmianę miejsca kabla i wszystko gra naładowane było nawet szybko i pierwszy lot na silniku bezszczotkowym się już wczoraj odbył. Nie ma porównania ze szczotkowcami , zwłaszcza że wcześniej latałem na 8 akumulatorkach Energizer AAA o pojemności 850 mah . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz ładował, to lepiej weź raz miernik i monitoruj każde ogniwo - przykładaj końcówki miernika do kolejnych kabelków: do kabelka 1 i 2, do 2 i 3, do 3 i 4 - napiecia nie mogą się różnic (mierzysz wtedy napięcia poszczególnych celek)

 

w zasadzie to wszystko jedno w jakiej kolejnosci są wyprowadzone celki do balancera, ważne jest tylko to, żeby zachować polaryzację czyli nie podłączyć + celki do - z balancera lub odwrotnie

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Sorry, że się wtrącam, ale mój przedmówca ma rację! Ta ładowarka ładuje każdą celę (ogniwo) oddzielnie, więc niepotrzebny balancer. Trzy lub nawet dwa ogniwa można włożyć do gniazdka 5-pinowego, przeznaczonego dla 4 cel. Ważne to zachowanie polaryzacji. Nie trzeba spiłowywać wtyku na akumulatorze. Wystarczy przełożyć pin w gnieździe akumulatora, celem zachowania kolejności ogniw. Zwrócić szczególną uwagę na polaryzację i włożyć do wtyku przeznaczonego dla o jedno ogniwo więcej i po kłopocie...Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by ktoś fotke wstawił albo rysunek itp to by sie latwiej było dogadać :D

 

Wyprowadzenia wtyku balansera to "odczepy" pakietu.

 

Zakłądając że pierwszy pin to + pierwszej celki, to drugi pin musi byc - tej celki, a zarazem + drugiej celi, pin trzeci to - drugiej celki, a zarazem + trzeciej celki itd.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Sorry Motyl-ku, nie wstawię bo nie mam rysunku. Ładowarkę mam w modelarni i szczerze - nie chce mi się już iść po nią celem zrobienia zdjęć. Ale temat powyższy już przerabialiśmy. ładowarka ma 4 wyjścia: 2 dwucelkowe, 1 trzycelkowe i 1 czterocelkowe z odpowiednią dla każdego z nich ilością pinów. Można ładować 2 akumulatory dwucelkowe albo po 1 trzycelkowm lub czterocelkowym. Przetestowałem osobiście: do wyjścia czterocelkowego można podłączyć akumulator dwu lub trzycelkowy i jeżeli zostanie zachowana polaryzacja to ładowarka prawidłowo ładuje. Problem polega ( jak się domyślam ) na tym, że niektóre firmy robią takie złącza serwisowe, że nie obsadzają przedostatniego pinu, pozostawiając to miejsce puste. Wystarczy przełożyć w takich wtykach pin z miejsca ostatniego na jedno wcześniej i po kłopocie. Zdarzają się takie gniazda serwisowe które nie zmieszczą się w wyjściu E-sky z uwagi na grubość i rozstaw pinów. W takim przypadku doradzam jednak zrobić przejściówkę, kosztuje coś koło 50gr...Dobrze mi się radzi bo Rybniku mamy sklep z takimi pierdółkami. Gdyby mi przyszło czekać z ładowaniem akumulatora z tydzień aż dojdą pocztą zamówione złącza na przejściówki, to pewnikiem też bym wyjął piny z feralnego złącza, obkurczył koszulką(każdy pin oddzielnie, żeby nie zrobić zwarcia między celami w trakcie ładowania lub podłączania) i zwracając uwagę na polaryzację podłączył do ładowarki... Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie to wszystko jedno w jakiej kolejnosci są wyprowadzone celki do balancera, ważne jest tylko to, żeby zachować polaryzację czyli nie podłączyć + celki do - z balancera lub odwrotnie

Tomek , zastanow sie co napisales.Mnie to nie pasuje.

 

nie dość precyzyjnie się wyraziłem. Chodziło mi o to, że do balancera wypuszczone są kabelki z + i - każdej celki, żeby każda była ładowana osobno, i trzeba tak kombinować, żeby to było zachowane. I faktycznie masz racje, chyba konfiguracja jest tylko jedna, bo niektóre kabelki są przecież wspólne dla + z jednej celi i dla - z następnej - właściwie nie da się zamienić ich miejscami :) jakoś mi sie to w poprzednim przebłysku wydało możliwe :)

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.