Skocz do zawartości

Skrzydełko "Euro 2006" z OS25FX


Lech Mirkiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Zachęcony zainteresowaniem jaki wywołał temat latającego skrzydełka "Insomniac" chcę zaprezentować skrzydełko jakie wykonałem gdy moje insomniaki zakończyły żywot. Model wykonałem w oparciu o plany modelu o nazwie "Europa". Główną zmianą (poza skalą) było to ,że z dolnopłata zrobiłem górnopłata i całkowicie przekonstruowałem kadłub. Skrzydła pozostały jak w orginale. Model ma ten sam profil co Insomniac i tak samo ,doskonale lata tylko dzięki FX25, jeszcze szybciej. Można nim latac także wolno ,ma dużą powierzchnię skrzydeł. Waga gotowego do lotu wyszła 1400g przy rozpiętości 110cm. W okresie budowy tego modelu na naszym lotnisku pojawiło się wiele latających "dziwolągów" co może koledzy przedstawią na forum.

f44b50ad7c3f1a54med.jpg

ca54e99183ea5c23med.jpg

a9cce366ce4fbf13med.jpg

b54ae2ee50a0cdddmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model.

 

Zachęcony zainteresowaniem jaki wywołał temat latającego skrzydełka "Insomniac"

Parę lat temu była większa różnorodność modeli wykonywana przez modelarzy, a obecnie to same 3D, bo jak ciąg nie przekracza masy modelu to problem z pilotowaniem takiego latała :D:D

I to mnie skłoniło do zbudowania Insomniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model.

 

Zachęcony zainteresowaniem jaki wywołał temat latającego skrzydełka "Insomniac"

Parę lat temu była większa różnorodność modeli wykonywana przez modelarzy, a obecnie to same 3D, bo jak ciąg nie przekracza masy modelu to problem z pilotowaniem takiego latała :D:D

I to mnie skłoniło do zbudowania Insomniac.

 

Zapomniał pan o ESA i szybkich Jetach :P Poza tym reszta odpada (nie całkowicie oczywiście :] ). Ale 3D rzeczywiście... Pełno. "Skrzydło" rzeczywiście dziwne. Oblot już był czy to tylko zdjęcia z łona natury? Oklejanie to pomysł własny? :twisted: I jeszcze serwa, jakie siedzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj,Bartek,Bartek, młody przyjacielu. Przeczytaj raz jeszcze ze zrozumieniem mój pierwszy post. Sądzisz,że opis właściwości lotnych Euro 2006 to tylko teoria? I,że przez 3 lata od zbudowania tego modelu tylko leżał na trawie? Serwa zastosowałem Hs225BB,oklejanie oczywiście według własnego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.