Skocz do zawartości

silnik i regulator co to warte :) ??


balcerseb88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie czy ten zestaw z allegro jest warty tej ceny ??

http://www.allegro.pl/item168861883_silnik_370_z_przek_regulator_20_a.html

do jakiej wagi modelu moze byc taki naped ??

jak programuje sie ten regulator ??

czy obsuguje on lipo ??

Z gory dziekuje pozdrawiam sebek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jeśli są 100% sprawne, to myslę, że są warte tej ceny. Tylko pytanie, czy warto, bo reglerka nie użyjesz do niczego innego w przyszłości (myślę o napędach 3f)

 

Silniki klasy 370 to raczej do niewielkich modeli, może pociągnie jakiś depronowiec trenerek 80 cm rozpietosci itp. Jest ważna kwestia doboru śmigła - najlepiej zapytać jakie było w oryginale.

 

Jak dałbyś pakiet Li-Pol, to całość będzie lekka, na pewno dobrze poleci. Jak dasz tradycyjne zasilanie Ni-Cd lub Ni-MH to już gorzej, zasilanie musiałoby być małe (np te małe "paluszki")

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

W Przeglądzie Modelarskim był cykl poświęcony budowie silników 3-f.Stefanek0910 ma rację > inwestowanie kasy w szczotkowe to raczej kiepski pomysł, z racji samej nawet sprawności silników3-f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przyznam wam racje :) szczotowe silniki to juz nie ten wiek a gdzie mozna kupic dobry i wmiare tani regulator 3f bo jak ostatnio kupilem z allegro to nieodcina totalny zlom moze znacie jakis przyzwoity sklep a co do silnikow to juz slyszalem o przerobkach tylko ze narazie nieposiadam zadnego zepsutego napedu CDROM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Ja kupiłem swój regulator ESC 25A w Airhobby.pl za 149 pln tyle że było to ok 1.5 roku temu.Właściciel to porządna instytucja.Chciałem na początku 15A ale doradziłmi i słusznie że 25A będzie lepszy.Są tam też silniki 3-f.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli byś chciał sam robić to polecam strone Alex.com i tamtejsze forum.

Co do silniczka to szukaj takiego z łożyskami. Przerobienie takiego z panewkami mija się z celem chociaż i na takich latają.

 

Polecam również silniczki z dysków twardych. Są większe co automatycznie sprawia że mozna wykrzsać z nich większą moc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Ja tych dysów trochę rozwaliłem i trfiałem zawsze na stojan oblany plastikiem .Dałem sobie spokój z HDD.Mam kolegę który miał kiedyś kafejkę internetową i dał mi ze 30 CD-romów.Tylko połowa się nadawała do przeróbki.Potem rozwaliłem wirnik starej wiertarki (nie jeden) i zrobiłem z pomocą ojca (toczenie)trzy silniki które starczą mi zapewne na długo.Z cd zrobiłem ze trzy działające silniki ale bez łożysk (na orginalnych panewkach).Latałem na jednym( poległ w katastrofie).Dwa pozostałe dałem koledze.Jeden latał dłuższy czas aż postanowił że się spali.Losy drugiego nie są mi znane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Polecam również silniczki z dysków twardych. Są większe co automatycznie sprawia że mozna wykrzsać z nich większą moc :D

 

Jeśli nie masz dostępu do tokarki to przeróbka takiego napędu jest niemal niewykonalna. Leży u mnie taki stator (potrójny) i brak "normalnego" tokarza położył projekt. Zaś co do silniczków z cd. To czy mają łożyska, czy nie, to przekonasz się po rozebraniu jego :wink: A panewki wcale takie złe nie są, choć ja swój "panewkowy" przerabiam właśnie na łożyska :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Łożyska można kupić na allegro,ośki z prowadnic laserów w cd-rom.Faktem jest że tokarka to bardzo pożyteczna maszyna w takich przeróbkach,ja miałem to szczęscie że ojciec posiadał kawałki duralu PA-6 i wytoczył mi wirniki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.