Skocz do zawartości

silnik i regulator co to warte :) ??


balcerseb88

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość slawekmod

Większe silniki można zrobić z magnetowidów.Siedzą w środku dysku z głowicami.Jak natkniesz się na cd-rom z silnikiem talerzowym to tam na ośce jest maleńkie łożysko>warto je zdjąć,no chyba że będą normalne silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem ostatnio silnik z magnetowidu ale tata sobie zrobil z niego wywazarke do smigel :lol: no i po silniku

EDIT: mam juz druga czesc wiadomosci jeszcze raz wielke dzieki ale chyba bedzie brakowac jednej strony poniewaz mam dwie 17ste w pierwszym emailu chyba wsystapila pomylka :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Marcin133- gdybym wiedział wcześniej to koledze puścił bym plik w całości.Muszę zmienić pocztę z onetu na jakąś inną ( ta staje się męcząca )

właśnie zauważyłem,przepraszam druga już idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Jeszcze parę chwil i będzie u Ciebie.Ja zrobiłem silniki z wiertarek o większej średnicy przystosowane do napędu bezpośredniego dużych śmigieł.stosowałem w nich magnesy 7x7x3 oraz 10x5x1,8.smigła do nich zakładałem od rozmiaru 10x4.7 do 12x6 i było ok. akku to li-pol gws 11.1v 1300mAh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich silników zrobionych na podstawie wirrnika z wiertarki, który jest udokumentowany zdjęciem. 12 ramion, średnica statora 32,6mm, grubość ~ 6mm. Rotor zostal dotoczony, 16 magnesow 5x5x1,5, 16 zwojow drutem 0,7. Waży równo 50g. Silnik je 8,4A na pakiecie 3S Etech 1250 i smigle 3-łopatowym 9x9FSK, dając 450g ciągu. Mam 3 takie silniki w róznych konfiguracjach uzowjenia i innych grubościach magnesów. Świetne do większych śmigieł, lub 3-4 łopatowych. Oczywiście parametry prądu i ciągu nie są krańcowe, tylko dla mnie zupełnie wystarczające, przy sprawności około 75%. Można śmiało uzyskać większą moc, dodać więcej blach do oczekiwanej grubości statora, inaczej nawijać, możliwości są duże.

silnik1dm8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny silnik :) dzis rozebralem zepsuta mini szlifierke jest tam jakis wirnik :) i ten caly stator jesli tak to sie nazywa jeszcze dokladnie nie wiem jest strasznie szeroki mozna jakos zmiejszyc szerokosc tego ?? wieczorem zrobie zdjecia :) jak to wyglada a co do rotora to z kad go wziasc dotoczyc ?? no i oczywiscie z czego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.