Skocz do zawartości

Wydumany BRZYDAL. Czyli Armstrong-Whitworth-Armadillo


Grzechu113
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu przeglądałem internet w poszukiwaniu czegoś interesującego. Była ogromna Lokomotywa, wyprzedzający swoją epokę Canard... teraz czas na coś rozsądnego. Moją uwagę przykuł Armadillo. Niby nic ciekawego gdyż konstrukcja podobna do Floha i z tych samych przyczyn nie wszedł do słuzby. Problem z widocznością. Ale, ale! Mi nie zależy na widoczności ?. Na zdjęciu totalny brzydal, ale w rzutach... na moje oko same zalety. Skrzydła w kadłubie, lotki na każdym płacie, duże usterzenie ogonowe, kanciate kształty (brak obróki), podwozie na max z przodu, 4 rzędy stójek (będzie sztywny i twardy). Obawiam się tylko tego krótkiego przodu. a i malowanie, niestety jak wszystkie moje wynalazki, jedno. Na szczęście nie lozenga ?. Ciach, ciach i pianki gotowe!pianki.jpg.b8e707217451656a022f3c8c14b7a268.jpg

Proste malowanie (kolor z Lokomotywy). Tym razem pomalowałem przed wklejeniem płatów. Łatwiej. Wszystko razem do ku...y i gotowe. Łatwo poszło. Bez przymiarki i bez stresu. Zaeksperymentowałem i stójki przykleiłem na styk do płatów. Podpatrzyłem na zawodach ?

malowanie.jpg

przymiarka.jpg

wyposażenie.jpg

gotowy do oblotu.jpg

Ha Ha! Z tymi stójkami, to nie bardzo. Po dwóch twardych lądowaniach wszystkie wypadły. Łatwo wkleić, ale czy tędy droga?

stojki.jpg

 

Właściwie to zdjęcie powinno być na samym początku. Przepraszam .

 

ARMADILLO.jpg

armadillo kolor.png

 

Zostało upiększyć i do zobaczenia na zawodach :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co do środka ciężkości, to na pewno przesunięcie serw z ogona na przód kadłuba sporo zmieni. Umiejscowił bym je po jednym z każdej strony przed skrzydłem z boku kadłuba. Tylko wtedy sterowanie musisz poprowadzić bowdenem i drutem 0,8mm. Robię tak w swoich WWI. Jeśli chcesz podeślę zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeslij ? Na weekend chciałbym zrobic drugi egzemplarz. Będzie pomniejszony ster wysokosci i jakos musze go usztywnic by sie idealnie symetrycznie wychylal. Tak myslalem o bowdeanach, ale jakos przed tym sie bronilem.bazowalem na akrobatach w których bez ceregieli serwa sa jak najbliżej lotek.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.