Skocz do zawartości

laminatowa owiewka silnika


Piotrek_SGM

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Braci Modelarska :)

 

Jak ktoś byłby zainteresowany tematem wykonania owiewki silnika z laminatu (ewentualnie jakiegoś innego elementu) a nie bardzo wie jak się do tego zabrać - napisałem dość obszernie ilustrowany artykulik na ten temat.

 

Wykonany element prezentuje się tak:

owiewkavn9.th.jpg

 

Nie sposób powielać treść w tym miejscu, samych ilustracji jest ponad 30 i trochę by mi to czasu zajęło.

 

Zainteresowanych zapraszam

 

Zaznaczam, że jestem początkujący w tym temacie i na pewno popełniłem błędy, które mam nadzieje ktoś zauważy i skomentuje w tym wątku.

 

Tym niemniej mam nadzieję, że komuś moje wypociny się przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Piotrek!

Wymyśl jeszcze metodę wykonania osłony silnika z przeźroczystej formatki 2mm, bo Pan z Artexu, nie wiem, chyba za to, że kupiłem od Niego z ręki do ręki z 6 modeli i trochę części, najwyraźniej się na mnie obraził i nie chce mi pomóc... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przy następnej owiewce oklej styropianowe kopyto taśmą klejącą ( szara ,izolacyjna , malarska , zależnie od kształtu kopyta )

Oklejenie kopyta umożliwia uzyskanie gładkiej powierzchni wewnątrz laminatu, ułatwia "wydłubanie " styropianu , umożliwia zastosowanie żywicy która "zżera" styropian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tom000 dzięki, zapraszam częściej na stronkę, nie jest nas wielu, ale się staramy pisać w taki sposób, żeby innym się przydało; a żona się nie przyznaje do pozowania dla Modelarza :P

 

Wymyśl jeszcze metodę wykonania...

Zgrywasz się czy jak? Oczywiście nic z powyższego ja nie wymyśliłem, tyle że mi się chciało to opisać, a przeważnie jak ktoś już wie to innym nie napisze ;-) Może odkurzaczem i podciśnieniem potraktuj te 2mm i to nam ładnie opisz? Chętnie skorzystam :mrgreen:

 

paweln7, wiem, że tak się robi, ale i tak ładnie wyszło - kopyto było dość starannie przygotowane a mi nie zależało na każdym gramie, bo model za lekki na nos; ale dzięki za uwagę, na pewno komuś się przyda :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cmwwa, nie miałem nic złego na myśli :) Zgadza się - sam (prawie, przy samym laminowaniu kolega mnie prowadził "za rączkę") - ale miałem na myśli, że to nie żadne odkrycie tylko metoda znana bardzo wielu osobom. A z wytłaczaniem przeźroczystej formatki - faktycznie bym chętnie przeczytał dokładny opis - bo mnie to też niedługo czeka. Bez urazy! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Nie ma sensu zakładać nowego tematu z takim drobiazgiem ale ja zamiast oklejać kopyto taśmą to pokrywam woskiem.Wosk roztapiam w rondelku i maluję kopyto pędzlem. jak ostygnie to delikatnie zeskrobuje nadmiar wosku tak aby kopyto było gładkie(ja robię zwykle kopyta z pianki stosowanej do np izolacji lodówek i nie wiem jak by się zachowywał styropian).W takiej metodzie często udaje się odzyskać kopyto a powierzchnia jest idealna(od wewnątrz) Ostatnio laminuje to wszystko w worku próżniowym i wychodzi jeszcze lepiej :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.