Skocz do zawartości

Mały kłopot z DJI MINI 2 - zmiana rozdzielczości.


madrian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka.

 

Mały problemik z dronem Mini 2. Instrukcja nie pomogła, może więc ktoś miał coś podobnego.

Chodzi o zmianę rozdzielczości. Kamery i aparatu (jakby to były różne elementy ;) ).

 

Możliwe, że kłopot jest z samą aplikacją DJI.

 

Chodzi o to, że po kliknięciu na ikony odpowiedzialne za wybór rozdzielczości i opcji kamery i aparatu, w moim przypadku po prostu nie ma możliwości takiej zmiany.

Ikona kamery jest w ogóle nieaktywna, tzn. nie wyskakuje menu kontekstowe, jest cały czas biała. Zaś pod ikonką aparatu, menu się pojawia, mam wszystkie normalne opcje dla aparatu...  z wyjątkiem zmiany rozdzielczości zdjęć.

 

Dron przeszedł aktualizację.

Spotkał się ktoś z taką blokadą w tym dronie?

Może coś źle robię?

Generalnie dron działa, filmuje, robi zdjęcia... Ale nie można zmienić ustawień rozdzielczości. Nie mogę więc sprawdzić czy nagrywa w 4K, ani sprawdzić ilości fps.

Mam aktywny tylko jeden tryb filmowania i tylko jeden tryb zdjęć.

 

Jak oglądam filmiki na YT, wszyscy po prostu klikają w te ikonki i mają wszystkie opcje, a u mnie... nic.

Coś mam źle ustawione? Aktualizacja coś popsuła? Poza tym, dron działa świetnie. 

Miał ktoś już taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko ja mam problem.

 

Na forach obcojęzycznych wiele osób ma ten sam problem, z użyciem różnych urządzeń mobilnych i typów kart SD.

W wielu przypadkach, "polecane" rozwiązania się nie sprawdzają.

 

Zwykle zaleca się używanie urządzeń mobilnych dedykowanych do drona i dedykowanych kart SD.

Ale... wiele osób używa takich urządzeń i kart i dalej ma problem, a rozwiązania się wtedy kończą.

 

Z sugerowanych rozwiązań są takie opcje jak "włóż kartę SD do drona". Włożona. To musi być rekomendowana... Jest rekomendowana.

To eee... abonent czasowo niedostępny ...

 

Podobno problem pojawił się po jednej z aktualizacji aplikacji.

Może kolejna rozwiąże problem...

 

Mocno irytujące. Dron za nie taką małą cenę, lata świetnie, filmuje też całkiem, całkiem... I nie można zmienić podstawowych ustawień.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozwiązał się problem.

 

Odpowiedź okazała się banalna.

Aplikacja DJI, przy którejś aktualizacji przeniosła ustawienia rozdzielczości  z ikonek aparatu i kamery w pasku po prawej stronie, w dolny, prawy róg, pod ikonkę aparatu z oznaczeniem literowym. Po kliknięciu w nią, pojawia się menu z wyborem rozdzielczości.

Wygląda na to, że inspirowałem się starszymi filmami o tym dronie i stąd nieporozumienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.