Skocz do zawartości

Budowa modelu halowego


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po kilku latach przerwy od modelarstwa, głośno myślę, żeby powrócić, jednak planuje stopniowy powrót. Na początek depron - żeby sobie przypomnieć machanie drążkami :)
I w tym  oto miejscu mam mnóstwo pytań, głównie o wyposażenie, przez te kilka lat wiele czynników wpłynęło na moją pamięć i zwyczajnie nie pamiętam jakie wyposażenie dobrać, aby było ok. Pamiętam jedynie, że kiedyś w modelu halowym miałem silnik firmy
Pulso X2203/52 - czy jest szansa dostać jeszcze taki silnik ? Jesli nie, to czy mógłbym prosic o pomoc w doborze wyposażenia do modelu halowego ? Planowana waga modelu to około 140g.
Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

Mało napisałeś jaki to model ma być, jakie masz  odbiorniki (micro czy zwykłe) ale rozumiem,  że elektryk  mały. Zajrzyj na zakładkę mikro modeli tam przy każdym modelu zobaczysz jakie teraz wyposażenie koledzy stosują.

Ja ze swojej strony mogę zarekomendować najnowsze "kombo" z Chin 

( to się nazywa chyba ma- rx 62 - odbiornik zespolony 2S z 7A regulatorem - możesz zajrzeć na moj wątek z rwd4 tam są chyba detale). Ten odbiornik sprzedaje Ali i Banggood w zestawie z silniczkiem kt ma chyba koło 120g ciągu.  Kosztuje toto ca 160 zł, działa fajnie, regla jako osobnej części nie ma (!) i jest b lekkie. Stestowałem też z popularnym silniczkiem A 1504 (był dostępny w Gammodel) i działa super. Ten motorek też polecam - może gigant mocy to nie jest ale jest 4 razy tańszy od park 180 e-flite.

Na chińskich portalach jest też dużo fajnie wyglądających silniczków o ciągu 150 -200g  o masie od 10 do 18g więc wybór duży.

Jeśli chcesz iść w stronę małych modeli podstawą jest micro odbiornik i okablowanie z mikro wtyczkami molexa lub jst. Tanio nie jest ale bez tego to waga duża i o bolesnego kreta łatwo.

Pzdr,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.