Jump to content

Mechniazacja płata - koncepcja Mike'a Pateya


dukeroger
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich

Jak ktoś śledzi pomysły Mike'a związane z budową ekstremalnego Cub'a nazwanego Scrappy może już widział nowy pomysł na skrzydło z dwoma slotami połączonymi mechanicznie z klapami oraz lotkami. 

Bardzo jestem ciekaw opinii kolegów z doświadczeniem obliczeniowo/modelowym. Założenia są takie ze ma być to skrzydło do więkrzych prędkości prędkości (samolot ma silnik i śmigło o dość spektakularnych osiągach) z jednoczesną znakomitą charakterystyką w trybie małych prędkości (w wyjaśnieniach autor mówi o założeniach projektowych gdzie nie chodzi o zwiększanie kąta przeciągnięcia ale raczej jak to rozumiem kontrolowanego obniżania siły nośnej skrzydła poniżej wartości kompensujących masę samolotu). 

Ciekawe są też założenia mechaniczne zakładające brak elementów mogących blokować mechanizm... nie wiem czy się z tym do końca zgadzam, w użytku zawsze może dość do deformacji czy fizycznego uszkodzenia łożysk czy powierzchni ślizgowych. W pomyśle biorą też udział lotki (przez cięgna) co w przypadku awarii bezpośrednio odcina pilota od możliwości kontroli samolotu. Co myślicie?

 

 

Link do filmu

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.