Skocz do zawartości

Składane podwozie o napędzie pneumatycznym


Geralt

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądałem trochę stron sklepów z zestawami do takiego podwozia i miałbym klika pytań do kolegów posiadających takie składane podwozie.

 

1. Co jest warte zainteresowania poza Robart-em?

2. Jak wpompowujecie powietrze do zbiornika czy możliwe to jest tylko ze specjalną pompką, czy można to zastąpić pompką do roweru, samochodu?

3. Czy przy pompowaniu muszę śledzić ciśnienie?

4. Czy zawór do tankowania to jakaś "hybryda" :crazy: zaworu z dętki rowerowej?

5. Na ile pełnych procesów wystarczy powietrza powiedzmy w takim zbiorniku 100 ccm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 2.Rurki układu ciśnieniowego sa dośc małej średnicy i w związku z tym końcówka pompki musi miec inna koncówkę niż pompka rowerowa

Ad 3 . Instrukcja mówi że należy pompować o ile pamietam do 8 atm i w związku z tym musi być kontrolowane

Ad .4 NIE

Więcej grzechów nie pamiętam ale podwozie służy do Seawinda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem trochę stron sklepów z zestawami do takiego podwozia i miałbym klika pytań do kolegów posiadających takie składane podwozie.

 

1. Co jest warte zainteresowania poza Robart-em?

2. Jak wpompowujecie powietrze do zbiornika czy możliwe to jest tylko ze specjalną pompką, czy można to zastąpić pompką do roweru, samochodu?

3. Czy przy pompowaniu muszę śledzić ciśnienie?

4. Czy zawór do tankowania to jakaś "hybryda" :crazy: zaworu z dętki rowerowej?

5. Na ile pełnych procesów wystarczy powietrza powiedzmy w takim zbiorniku 100 ccm?

 

Witam

Wszystko zalezy czego oczekujesz od takiego podwozia,a wybor jest duzy.Najtanszy jest EUROKIT, w wersji caloaluminiowej dosc trwały , dobry i lekki jest BEHOTEC ,ja polecam JET-A1 Musisz tez zdecydowac czy ma to byc wersja sprezyna powietrze czy powietrze powietrze

-ja nabijam zwykla rowerowa pompka ,wowczas nie musze sledzic cisnienia powietrza:)

-zawór do tankowania to zwykły zaworek jednokierunkowy np.FESTO (moze byc rowerowy)

-ilosc cykli otworz-zamknij , zalezy tez od wielkosci podwozia ,nie tylko jego zbiornika

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy czego oczekujesz od takiego podwozia

Model to Spitfire 1600 mm rozpiętości. Myślę, że waga będzie poniżej 4000g, lotnisko trawiaste, średnica koła 90 mm.

 

czyli dwa silowniki...Najtaniej EUROKIT wersja do 5 kg

Jak bedziesz zainteresowany czyms lepszym mam Behoteca C36/2 ,jest o polowe lzejszy od w/wym. Niestety drozszy :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podwozie z hobbycity, ale nie ma go w tej chwili w sklepie (zdjęcia na forum w moim temacie o F18 http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=4749&start=30 ).

W moim zestawie, z powodu sztywności, wężyki były od razu do wymiany (pasuje Robart), same mechanizmy wyglądają na solidne, ciśnienie trzyma kilka godzin, o ile zawór sterujący jest w neutrum.

Jeżeli chodzi o mechanizm chowania, to materiał i wykonanie bez zarzutu (przynajmniej wzrokowo i po próbach, bo faktycznie model nieskończony).

Pompuję pompką rowerową z pomocą dotoczonej przejściówki.

Mój zestaw nie zawierał goleni i kosztował 96$ (zestaw 3 drożny - otwieranie i zamykanie powietrzne).

b24f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.