Jump to content

HKC6 klon imax b6


TomTech
 Share

Recommended Posts

Ładowarka po podłączeniu do zasilacza wyświetla tylko czarne prostokąty w górnym wierszu po dotknięciu palcem obudowy kwarca włącza się i można z niej korzystać normalnie.
Rezonator wymieniony na nowy i objawy nie ustąpiły. Zaczęło tak się dziać do paru miesięcy wcześniej było dobrze, na początku objaw występował sporadycznie .co może być przyczyną?

 

Link to comment
Share on other sites

Wlutowane 22pF i zmienione kondensatory przy stabilizatorze 5V, co ciekawe u mnie reset wisiał w powietrzu dolutowałem tak jak na schemacie rezystor 4,7k do masy i nadal to samo.

A jak wygląda to na Twoim schemacie pin reset?

Link to comment
Share on other sites

Rezystor wlutowany pomiędzy reset a plus z kondensatorem, kondensatory w zasilaniu nowe jedyna różnica to teraz startuje jak kilkukrotnie wyjmę i włożę wtyczkę zasilania niema znaczenia czy z zasilacza czy z baterii, dotknięcie kwarcu czy kondensatorów od kwarcu nic nie zmienia. Luty sprawdzane poprawione.

Link to comment
Share on other sites

Winny okazał się stabilizator 5V niby wszystko było OK dawał 5V ale gdy zasilałem ładowarkę z zasilacza czy baterii procesor nie startował, w momencie podpięcia pod programator i zasilania ładowarki przez programator zawsze się uruchamiała prawidłowo. Po wymianie stabilizatora działa poprawnie.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.