Skocz do zawartości

Graupner MC-20 HoTT + GR-16 + GAM i problem


Brodaty
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu kupiłem moduł "General Air Module". Teraz, gdy go podłączyłem w modelu, okazuje się, że nie wyświetlają się żadne dane z niego (podłączony czujnik obrotów, temperatury i akumulator). Dodatkowo menu Telemetry/Sensor w MC-20 mogę tylko przeglądać bez możliwości zmiany czegokolwiek. Wgrałem nowy soft do GAM ale nic to nie dało.

Czy mógłby mi ktoś pomóc rozwiązać ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Brodaty napisał:

Dodatkowo menu Telemetry/Sensor w MC-20 mogę tylko przeglądać bez możliwości zmiany czegokolwiek.

To jest prawidłowe zachowanie oprogramowania od jakieś wersji (kiedyś była możliwość wyboru)

zakładam ze w nadajniku masz najnowsza wersje softu?

Czy ten odbiornik miał kiedyś podłączony inny czujnik? Jeżeli tak to rozumiem  bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem już rozwiązany. Męczyło mnie, że po zakupie podłączyłem go i działał, a teraz nie. Winny okazał się kabel z odbiornika do modułu. Potrzebny był dosłownie 5cm, zarobiłem na szybko i wynik taki, że bubel. Zarobiłem nowy i wszystko już ok.

Dzięki wielkie za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.