Skocz do zawartości

Mój samolot...GR8...


macfis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jest to mój pierwszy samolot. Buduję go już kilka tygodni. Mam już serwa regulator, silnik, śmigło i konstrukcje samolotu. Skończyłem pracę nad mechaniką i nadszedł czas na elektronikę. Otóż nie wiem ile mAh ma mieć aku. aby samolot polatał tak z 10min. Używa tego zestawu . Czy odbiornik i nadajnik będzie dobry dla początkującego i jaką ładowarkę (do 100zł) byście polecali?

 

Kilka zdjęć. Jakość słaba bo ze starej kamerki pc.

 

 

119bf99eba2027f3.jpg

 

 

f2d516e24d0b11f5.jpg

 

 

1f9f07637f89d9d7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku kupię 3S 16C 1000mAh i do tego ładowarkę.

 

Na razie mam do wydania 200zł i zastanawiam się co najpierw kupić. Ładowarkę i aku (przetestowałbym silnik), czy odbiornik+nadajnik (polatałbym w symulatorze)?

 

 

P.S

 

Szukałem i nic :| ... Jak zrobić interfejs do nadajnika, który chcę kupić?

Jakim prądem ładować aku 1000mAh?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez nadajnika i odbiornika nie przetestujesz silnika. Dozbieraj i zamów wszystko razem, taniej wyjdzie, i szybciej Ci czas oczekiwania zleci :wink: Czy aby oś nie za mało wystaje by śmigło nie wadziło? I serwo, to chyba SW, było wkleić w "belkę" ogonową, łatwiej i ładniej :) Podwozie trochę bardziej odegnij na boki (i wyrównaj) to się nie będzie tak przewracał:) Bo jest dość wąskie.

 

Aku. 1000mah ładuj prądem do 1A :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy podwozie było tylko tak włożone żeby ładniej wyglądało. A jakby śmigło zawadzało to zawszę mogę doszlifować. Silnik bez nadajnika i odbiornika mogę przetestować, ponieważ bawiłem się wcześniej elektroniką i zbudowałem sterownik serw. Jednak poczekam i kupię wszystko na raz.

 

A śmigło na sztywno czy prop saver'em?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij sobie AFPD jest fajniejszy, przynajmniej w moim odczuciu. Co do kabla to zapytaj w sklepie jaka końcówke potrzebujesz do tego nadajnika, jedyne nad czym sie musisz zastanowic to czy ma być na wejście COM czy na USB. Kupiłem kiedys pod COM, i teraz jak mam laptopa musiałem kupic nowy na USB. Bo nie mam COM w kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj znowu napisze jeszcze raz. Zakup komplet E-sky

 

http://allegro.pl/item540661543_e_sky_ek2_0404_35_2_nadajnik_4_kan_z_opcja_trener.html

 

http://allegro.pl/item535100365_e_sky_ek2_0420a_35_odbiornik_6_kanalowy.html

 

Jak poszukasz dobrze to znajdziesz komplet z kablem i kwarcami za 140zl. Mozesz też poszukać używany komplet w cenie do 100zl. Przy tej klasie sprzetu żadna różnica czy e-sky czy dynam czy "futaba skysport". To wszystko to samo a wiec po co przepłacać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując na allegro zapłacę za przesyłkę dwa razy. Pierwszy z allegro, a drugi z nastik'a. Więc wyjdzie na to samo.

 

Czy w zaznaczone miejsce wystarczy włożyć mini jack'a i kablem do nadajnika? Czy to jakieś inne wyjście?

 

 

ea18fd4247a9c61b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.