Skocz do zawartości

Czy z tego materiału moge zrobic samolot?


Rayan

Rekomendowane odpowiedzi

To zalezy jaka jest tego twardosc,waga ale obawiam sie(poznaje ten material ze sklepow budowlanych) ze sie raczej nienadaje..nie jest zbyt "gietki"?Jaka jest jego grubosc i waga podaj wymiary jakie osiadasz(1 kawalka) jego wage i grubosc...Miales moze kiedys w rekach depron?powinien byc minimum sztywny jak depron...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak, ze mam tego za darmo bez ograniczen, i myslalem zeby sprobowac, nawet dla zbaawy, spedzenia czasu w ferie sprobowac cos zrobic, nie jest to ciezkie (wagi dokladnej narazie Wam nie podam bo nie mam takowej). Jest to w zasadzie dosc gietkie, lekkie, i z tego co zauwazylem bardzo mocne (mozesz to rozciagnac lekko zgniesc, jednym slowm mozna wg mnie zrobix z tego prosty model do nauki latania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może rzeczywiscie się da ,wzmocnij listwami i działaj, szczególnie jeżeli to nie kosztuje

 

a no własnie dokładnie tak, zrobie model wg. wlasnego uznania, poleci, dobrze, nie poleci tez dobrze, jakies doswiadczenie zdobedne minimalne, ale zawsze cos, liczy sie zabawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytrzymałością dorównuje IMO nawet EPP, wytrzymuje duże obciążenia na ściskanie, jedyna wadą jest że ciężko się to tnie, aby zrobić kadłub trzeba sie nieźle napracować. Nie wiem jak by się to cięło rozgrzanym ostrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś bardzo podobną piankę (one wszystkie podobne są do siebie :) ) a była opisana jako LDPE (z ldpe robi się też reklamówki sklepowe :) ). Miałem klocek o wymiarach około 10 x 10 x 50 cm klejony z płyt może 10 mm. Jeśli to też jest LDPE, to jest nie do zjechania. Próbowałem złamać ten klocek zginając go na pół - nie dałem rady, a najlepsze jest to, że praktycznie się nie odkształcił :) Do tego pianka jest dosyć lekka - może nie tak bardzo jak EPP, ale z tego co zaobserwowałem, wytrzymalasz od EPP znacznie. Ostatecznie klocek nie doczekał się oblotu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....... wytrzymalasz od EPP znacznie. Ostatecznie klocek nie doczekał się oblotu :)

 

mam tez takie zdanie ze wytrzymalsza od EPP

 

Takie pianki czesto mam przy dostawach z hurtowni jednak pytanie - gdzie mozna nabyc i za ile? Chyba lepsze niz epp, jak weglem wzmocnisz to nie bedzie sie odksztalcac. Robilem crash testy na wszelkie sposoby i bardzo dobrze sie spisalo.

 

tez robilem testty wytrzymalosciowe, wyginajac ginatac probojac rowezrwac itp itd, jednym slowem mega wytrzymale, tata pracuje na politechnice, i moge miec tego w zasadzie bez ograniczen oczywiscie za darmo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurna, nie wiedzialem ze bedzie az tak duze zainteresowanie, no nic jutro tacie powiem, zeby przyniosl ile tylko moze : D

 

mozna to najlepsziej wysylac poczta, bo kurierzy za rozmiar beda chcieli bardzo duzo $$.

 

jak bede mial tego spora ilosc ( hmm tak z 10m2 to sie odezwe :) ) grubosci okolo 10 cm (przycina sobie kazdy jak chce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widzisz jak sie dobrze sklada - wczoraj popelnilem wycinarke i pierwsze proby na styropianie. Z kurierem to ja nie mam problemow, moge zamowic zeby przyszedl do Ciebie do domu o ile w ogole bedziesz chcial wyslac bo tak pol zartem to bylo a nie chcialbym Cie klopotac :)

 

Wczoraj wycialem pierwsze skrzydlo - profil z glowy bo nie mialem drukarki pod ręką. To pierwsze co w ogole wycialem tym wiec srednio wyszlo hyhy

 

KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.