Skocz do zawartości

Szybowiec 3m


Kwasiu

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ostatnio na allegro za śmieszna cenę szybowiec 3m. Miał on pękniętą belkę kadłubową w połowie, praktycznie ułamaną całkiem. Jak to wzmocnić?? Chciałem zalaminować ale czy to wystarczy?? Jak to zrobić żeby wyszło estetycznie?? Zdjęcia dodam wieczorem bo mi się akumulatorki do aparatu ładują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda usterka

szybol3m002co4.jpg

w640.png

szybol3m003ju0.jpg

w640.png

A tak w całości:

szybol3m004jj6.jpg

w640.png

szybol3m005zl7.jpg

w640.png

Chciałem mu dorobić lotki, poszycie będzie zdarte i przyklejone nowe więc mogę przy tej operacji zmniejszyć wznios uszu lecz są one bardzo małe i lotki były by mało skuteczne przy takiej wielkości. Macie jakieś pomysły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że wcześniej też masz pęknięcie to ja bym to zrobił tak:

- skleić na żywicę lub CA

- przeszlifować miejsce pęknięcia jak i to wcześniejsze

- zalaminować to szkłem, tak by szkło zachodziło minimum ponad 10 cm od obu pęknięć.

- szapchlować

- szlifować

- obie powyższe czynności powtarzać aż uzyskasz zadowalającą powierzchnię

- zamalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kadłub w najbliższym czasie zalaminuję, jest on już prawie cały wyszlifowany ponieważ będzie od nowa malowany, zrobię tak jak mówi Rafał. A co w sprawie lotek, ponieważ chciałbym to wiedzieć przed zmianą poszycia co by uprościło sprawę, skrzydła są konstrukcyjne z kesonem do dźwigara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zobacz mój post w dziale szybowce temat Discus CS z kwietnia 08

wstawiłem tam zdjęcia jak naprawić ,tkanina w granicach 100 g

koniecznie miękka najlepiej ze splotem skośnym

nie układaj dużych kawałków ,zdjęcia wyjaśniają to dośc dobrze

Pozdrawiam Henryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Podgrzej mocniej hotem lub opalarka i postaraj sie poprawić żywica podgrzana robi sie plasyczna na tyle że można lekko odkształcić i wyprostować po wystygnięciu już tak zostanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.