Skocz do zawartości

Szukam instrukcji PL do ładowarki Power peak lipoly 300eq


puciu16

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

I ja sie podłaczam-kupiłem i boje sie ładować !! ;) pika.piszczy ,błyska a ja za cholere nie moge dopasowac tych sygnałów do tabel z obcojęzycznej instrukcji (moja pierwsza ładowarka lipol )

Na te chwile po podłączeniu świeżokupionego pakietu alarm "pika" i miga czerwona dioda koło STARTu mimo że w opisie prawdopodobnie oznacza to złe zasilanie (pon11v lub pow. 15v) a podłączyłem do aku w aucie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam!

Używam tej ładowarki od 2 lat. Jest naprawdę solidna i poręczna. W instrukcji jest info o błędach (liczba mignięć czerwonej "status led"). Niedogodnością jest gniazdko balansera (to małe, 5-cio pinowe z boku), do którego nie pasuje większość wtyczek od pakietów li-pol. Trzeba kupić, bądź samemu dorobić przejściówkę:

robbe300eq.th.jpg

I jeszcze jedna ważna uwaga. Na obudowie nad gniazdkiem balansera znajduje się biała strzałka. Wtyczkę serwisową od pakietu trzeba tak wpiąć, aby "minus" (ostatni czarny przewód) pokrywał się z tą strzałką. I wtedy wszystko będzie OK.

Aha. Jeśli zbyt głęboko rozładuje się pakiet, ładowarka może nie wykryć odpowiedniego napięcia na całym pakiecie i wtedy nie zacznie ładować ("battery voltage error"). Dlatego trzeba pilnować, żeby napięcia na celkach nie spadły poniżej 3 V (z mojego doświadczenia)

Pozdrawiam i życzę bezproblemowego użytkowania! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.