Skocz do zawartości

Malowanie deproniaka


KRUUP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dostałem od żony na gwiazdke aerograf, niestety nie wiedziała ze potrzeba do tego jeszcze kompresor :cry: Ostatnio dorwałem jednego lodówkowca (moj niedlugo bedzie gotowy :D ).

A oto efekt... ci co latają na AFPD zpewnościo poznaja to malowanie :wink:

3789daf31f1f8bfdmed.jpg

 

Dziś zdjec wiecej nie bedzie bo cosik sie zepsuł fotosik :P Farby, to własciwie pigmenty do farb drukarskich, zaopatrzyłem sie w CMYK.Rozcieńcza sie je spirytusem etylowym wiec nie palą depronu, no i sie nie ścieraja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz malowałeś aerografem

Pierwszy raz. Jak zrobie swojego lodówkowca to sie wezme za inne modele :wink:

A to jeszcze pare zdjeć.

0175c84fa6125044.jpg

b6a6cd6c0c38a24d.jpg

9c2514bc38f2f66f.jpg

14f8e6a3efeb34e9.jpg

Model jest z jakiegos zestawu, były tylko wyciete elementy. Teraz bede robił zastrzały z wegla. ale to dopiero w poniedziałek. Model nie jest mój składam go dla kogoś wiec relacja bedzie tylko do wsadzenia serw... Ale jak bedzie cały gotowy to postaram sie tez wrzucić jego zdjecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę to pigmentami do drukarek

Dla ścisłości Pigmenty nie sa z drukarki takiej jak używa sie w domu, bo chyba masz na mysli taka, Tylko z maszyny drukującej FLEXO drukara ma mniej wiecej długość 50m szerokość 5 i wysokość chyba z 5m ogromne cholerstwo. Poprostu mam dostep do takich farb, Co do CMYK-a to mozna go tak zmieszać ze bedziesz miał kolory jakie dusza zapragnie, czerwony na modelu, to mieszanka yelow i magenty 50:50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie z drukarki nie podejdą? Będą się ścierały czy jak?
Wiesz co, tego to nie wiem, moze i by sie nie ścierały ale po co mam płacic za cos, jak moge mieć za darmo :mrgreen:

Jeden problem miałem z tymi pigmnentami, za szybko wysychaja, potrafią zaschnąc (przy delikatnym malowaniu)na końcówce dyszy,ale i na to jest sposób. trzeba miec jeszcze tzw. opóźniacz a dokładnie etoxypropanol. Ale oczywiście jak malowałem to go nie miałem :cry: wiec miałem troche problemów.

EDIT:

Dziś poniedziałek, wiec wklejam nowe zdjecia.

 

Serwo na wysokość, do orczyka zamocowany pret węglowy, koszulka termokurczliwa ciegna zabezpieczone CA.

da6925489a9d5686.jpg

Dzwignia steru wysokości, pret węglowy. Do depronu doklejona sklejka 0.5 z obu stron, koszulka termokurczliwa cięgna zabezpieczone CA

4c28fa4d782f7cb1.jpg

Popychacze lotek

7cd07e5aff444374.jpg

Serwo na lotkach

6e7044abdfb788c2.jpg

Podwozie, z prętów węglowych, koła chyba z EPP, depron wzmocniony sklejką. Na tym zdjeciu widac tez zastrzały na skrzydłach.

5d8ad81b58ccda96.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.