Skocz do zawartości

Mitsubishi A6M


Atomizer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

 

Mitsubishi A6M w wersji mini !

Waga po pomalowaniu na pakiecie 2s 150mAh to 80g przy rozpiętości 600mm.

Silnik 1504 2700KV 1-2s ciąg maksymalny 135g. 

Regulator 10A 2-3 BEC 2A.

Śmigło 5x5E.

Model z pianki Graupner Vector 2,5 i 1,5mm grubości.

Serwa lekkie około 3,5g.

obraz.thumb.png.78f99c6121611419beac08c9cd9cf739.png

 

obraz.thumb.png.1fd2955526c564ffe3576b7b851c9a5d.png

 

Miałem nie zakładać nowego tematu, ale wczoraj trochę polatałem modelem i co mi w nim przeszkadza to, że potrafi nagle zanurkować ?

Model mały, lekki i wymagający ! Pogoda musi być bezwietrzna.

Dwa razy maszyna wczoraj wzbiła się w powietrze. Nie udało mi się ustawić modelu tak aby leciał równo z powodu zbyt silnego wiatru.

Moje całe skupienie skierowane było na sterowaniu modelem aby go nie rozbić, ponieważ model w pewnym momencie lecąc w linii prostej mógł ostro zanurkować. Przeglądając wczorajsze nagranie widać też jak model potrafi też gwałtownie unieść się do góry. Nie wiem co sprawia takie gwałtowne manewry ! Czy to zbyt duże wychylenie steru wysokości góra i dół ? Złe wyważenie ?

No nic , model trzeba jeszcze pogłaskać i popieścić czekając na odpowiednią bezwietrzną pogodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam !

 

Model przeszedł drobne zabiegi i lata już dużo lepiej, nawet wczoraj podczas lekkich podmuchów wiatru na co model jest wrażliwy ze względu na bardzo mała wagę, no ale już można się pobawić.

Na pakiecie 150mAh lata dość długo, mała waga sprawia , że można wylądować wszędzie i nic się nie uszkadza tak jak w przypadku moich większych modeli.

W modelu poprawiłem połączenie skrzydła z kadłubem, zmieniłem kąt i podniosłem trochę do góry, przez co model zrobił się bardziej stabilny i już nie wykonuje takich nagłych manewrów.

Nie zdążyłem wczoraj zgrać filmu i udostępnić, ale dziś wieczorem zamieszczę.

Model jest dobry do wyrobienia refleksu, bardzo praktyczny, lekki , pakiet się szybko ładuje.

Ma dużo plusów.

obraz.thumb.png.fd000afa3619b9816bb7f92b730bbb06.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.