Skocz do zawartości

Uniwersalny? zestaw elektroniki na początek


raflas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie od początkującego. Kupiłem sobie aparaturę i teraz chcę się jej nauczyć. Potrzebuję więc zestaw ładowarka, serwa, silnik, regulator itp. żeby sobie to "na sucho" podłączyć i pobawić się w ustawianie aparatury. Oczywiście taki zestaw żeby to potem zainstalować w jakimś prostym modelu EPP.

 

Czy możecie mi podpowiedzieć co kupić żeby to potem zamontować w jakiegoś Sky Surfera lub prostą Cessnę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja mam ładowarkę Redox Alpha - nie jest idealna ale na początek w zupełności wystarcza. Osprzęt na początek polecałbym CI chińszczyznę: tanie ale jak cos ci się zepsuje / uszkodzi nie będzie żal. Przykładowo: serwa  Turnigy SG-90, regulator - Hobbywing / Skawalker , silnik 2212 1400kv outrunner. Rzucam tylko przykłady, bo konkretny osprzęt z konkretnymi parametrami to już musisz dobrać odpowiednio pod model (wagę itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz radio ?

Nie lepiej było by kupić gotowego Sky Surfera z osprzętem dopasowanym do modelu...

Ładowarkę na początek można kupić tanią bez bajerów taką jak Imax B3.

Sam ją kupie jako dodatkowa do ładowania małych pakietów, a z lepszych to Imax B6 mini w miarę tania a ma już więcej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia czy dam radę latać kupiłem sobie małego SkyKinga - bez lotek. Chcę poznać temat od podszewki(no może oprócz samodzielnego budowania modelu) więc stwierdziłem, że zacznę od kupienia aparatury(RadioLink AT10II), nauczę się jej obsługi i powoli zmontuję samolot z lotkami - prawdopodobnie coś w stylu Sky Surfera. Zawsze mi się marzyło nauczyć latania samolotami RC więc zaczynam to realizować :)

 

Budżet na to mam więc chcę kupić od razu coś czego nie będę musiał wymieniać potem. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, qbapfmrc napisał:

Ja mam ładowarkę Redox Alpha - nie jest idealna ale na początek w zupełności wystarcza. Osprzęt na początek polecałbym CI chińszczyznę: tanie ale jak cos ci się zepsuje / uszkodzi nie będzie żal. Przykładowo: serwa  Turnigy SG-90, regulator - Hobbywing / Skawalker , silnik 2212 1400kv outrunner. Rzucam tylko przykłady, bo konkretny osprzęt z konkretnymi parametrami to już musisz dobrać odpowiednio pod model (wagę itp.)

Tak,jak Ci radzi Kuba,potem i tak będziesz musiał w zależnośći od modelu, który zbudujesz dobierać  nowy osprzęt,jak serwa,napęd,zasilanie itp.Uniwersalnego raczej nie ma?.Aparatura jest O.K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.