Skocz do zawartości

ALBATROS -JET + TURBINA 56MM


Rekomendowane odpowiedzi

Mam na oku ten model

ALBATROS -JET + TURBINA 56MM

 

W zestawie jest turbinka 56mm TP.

Jednak nie mam pojęcia ile to coś pobiera A?

W związku z tym mam pytanie do kogoś kto miał już z nią do czynienia o regulator który muszę kupić. Ile A?

 

Czy ta turbinka pozwoli mi latać szybko tym modelem? Czy da odpowiedni ciąg?

Czytałem kiedyś o problemach Ledy_g odnośnie modelu Iskra ale nie mogę znaleźć tego wątku. Jaką turbinkę użył? Jeśli ta TP nie da mi wymaganej prędkości to co polecacie?

 

Pytania kieruję głównie do specjalisty- Huberta

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się tym link

Mogę się dowiedzieć we wtorek od Jacka co to warte.

 

Wszystko pięknie tylko cena... I po co ten nadajnik z odbiornikiem :/ Bez tego pewnie 100zł taniej by było.

Ale się dowiedz. Wiadomości nigdy za wiele.

 

edit:

 

Jeżeli w zestawie jest pakiet 1300mAh to znaczy że jeżeli jest to nawet 25C to turbinka nie pobiera tam więcej niż 32A. Chyba trzeba takiego czegoś poszukać.

Turbinka z tego modelu + Albatros z Cyber Fly i było by pięknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając Pelikana to pewnie dostępne są części zamienne,można by skompletować wydmuszkę za rozsądne pieniądze.Dowiem się we wtorek.Cessna w zestawie też kosztuje 480,a skrzydła 40,stateczniki 15,maska 9,kadłub 40. I tym sposobem za 100 zł masz model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś te Ampery chyba wyszły za duże. Ja mam Twistera z Multiplex-a z wentylatorem 90mm i pobór prądu jest rzędu 40A. Jeżeli będziesz kupować regulator to kupuj taki który emituje mało zakłóceń przy wysokich obrotach, albo radio 2.4GHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś te Ampery chyba wyszły za duże. Ja mam Twistera z Multiplex-a z wentylatorem 90mm i pobór prądu jest rzędu 40A. Jeżeli będziesz kupować regulator to kupuj taki który emituje mało zakłóceń przy wysokich obrotach, albo radio 2.4GHz.

 

I właśnie to mnie dziwi. W swoim temacie Hubert kiedyś sprawdzał kilka turbinek. Okazało się, że te bardziej markowe pobierają właśnie od 50A wzwyż a GWS coś około 20A...

I komu tu wierzyć?

Nawet ostatnio o tym pisał w którymś temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawę z EDF zaczynałem od całej gamy turbin GWSa, później próbowałem wielu turbinek Haoye, jednej FlyFly i jedej Wemotec (w sumie przetestowałem blisko 20szt EDF).

Problem napędu turbinką to z jednej strony dostarczenie jej sporej mocy (akumulatorki, regulatory, silniki), a z drugiej strony sposób przyjęcia przez nią tej mocy :]

I to co napisałem powyżej jest słuszne dla wszystkich elektrycznych napedów turbinowych.

Np GWSy są delikatne i w zasadzie konstruowane do mniejszych mocy, na miarę modeli GWSa - ale w swoim zakresie sprawdzają się w 100%.

Najwyżej, jak im dołożyć obrotów, to odpadną łopatki.

Natomiast pancerne turbinki Haoye, teoretycznie i z wyglądu przystosowane do większych mocy, nie są w stanie ich odebrać, bo ciężkie, ale niezbyt dokładne wirniki powodują ogromne drgania.

Obcierają wirniki, gną się osie silników (czasami trudne do wykrycia, bo na postoju niby proste, a w pracy walą po obudowach, dopóki coś się nie połamie).

Np w takim samym zakresie średnic: Fly Fly 90mm w stosunku do Wemoteca Midifan to pieniądze wyrzucone w błoto.

 

 

A co do tych prądów, "amperów" itd, to już jest temat na konkretną dyskusję :D

Każda turbinka ma swoje parametry, aczkolwiek jako użytkownicy znamy najczęściej tylko średnicę wirnika (jak wiadomo napęd śmigłowy to średnica, skok i liczba łopatek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.