Jump to content

... a może by tak wrócić do skrzydeł? :D

Recommended Posts

40 na karku, i głupie pomysły w głowie...

a tak na serio to bym czymś polatał (znowu) czymś co nie będzie naszpikowane elektroniką..

o mnie: generalnie z modelami RC od około 15 lat, pamiętam czasy gdy jedyne co można było kupić w kwestii małych serw to hs55 a hs81 to był juz luksus że hoho.... , od tego czasu latałem, jeździłem, pływałem, jeździłem po lodzie i nurkowałem całą armią modeli RC, zaczynając od 1 modelu rwd5 by Skazoo przez rózne skrzydlaki aż do petroli, potem była era heli, doszedłem do poziomu gdzie kręciłem już dostyć dynamiczne 3D modelami od mcpx-a do nitro 700-ek, do dzisiaj pamiętam tą niesamowita frajdę z latania protosem 500, potem przyszły drony, duzo dronów, tak naprawdę dużo, dużo dronów, od zwykłych 5 calówek jeszcze na pcb "całopokładowym" od lemona przez wszelkie inne wariacje i rozmiary (tak ja też ładowałem swego czasu pakiety 16Ah i wkładałem po 2 na raz do drona który miał śmigła o takiej energii kinetycznej że głowę by ścięło pewnie :) aż finalnie ultra LR 4 calowe i loty mikro dronikami w norweskich górach po 3-4km w 1 stronę..

ale cholera mam dość, mam dość tego wyścigu zbrojeń, tego lecenia za technologią, większe rozdzielczości wideo, większe zasięgi, gimbale na hallach, coraz szybsze procesory i zylion innych funkcji. Po prostu stary się robię, i nie chce mi się tego nawet śledzić, kurde pamietam jak latałem mocne 3D helikami na dx6 w czasach gdy o gimbalach tego typu to może nasa wiedziało i też się dało.. a teraz człowiek sie rozleniwia zwyczajnie..

i stąd ten pomysł, żeby sobie podyndać na śmigle jakimś, tak po prostu podyndać czymś czego zadaniem jest dawać fun bez spiny, poczuć tą już zapomnianą przyjemność, czysty fun z tego że coś lata, ot tak, po prostu.. bez celu, bez bramek, toru, stabilizacji, bez FPV.. tak bym chciał włozyć pakiet i fruuu.. i gapic się gołym okiem na model na niebie.. ot taka fantazja na starość.. i dlatego tu zawitałem :D

• The topic was locked
  • The topic was unlocked