Skocz do zawartości

Sportowa łódka spalinowa KYOSHO


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Stalem się posiadaczem dość dużej łódki ponad 1Metr firmy KYOSHO lecz w internecie ciężko coś znaleźć o niej. Silnik i inne elementy obracają się wyglada jak by ktoś ja przygotował na długi postój i wszystko zakonserwował. Skorupa wyglada  na starą, a silniczek na nowszy. Czy ktoś wie co to za model jakieś informacje co do silnika czy jest oryginalny jaka ma pojemność? Od doku jest raczej kompletna śruba napędowa jest połączona z serwomechanizmem. Pewnie wymaga sporo pracy do zabawy, ale wydaje się kompletny. Z mankamentów znalazłem ulamane skrzydło kadłuba. Ile warty jest taki model jest to mój pierwszy pojazd wodny, ale wszystko co ma silnik spalinowy mnie interesuje. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7ED1CC42-E06A-48FD-A295-321695274A83.jpeg

5CF108A5-F174-4552-A5F8-EA0906258AD9.jpeg

83512446-336C-43CC-9E05-7E45CCB952F6.jpeg

0E1B58B7-486F-4F52-9705-DEC199C7E7D3.jpeg

AB506AF9-EBCB-4C8E-9E9E-1C51EF9A7F75.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być ten: https://www-modellsport-gr.translate.goog/index.php?main_page=product_info&products_id=3812&_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

a nawet ten: https://picclick.co.uk/Radio-Control-Rc-Boat-Kyosho-Sunstorm-1000-Nitro-333881981147.html.

Skrzydełko jest raczej dla ozdoby, ale zawsze możesz skopiować to z lewej strony, albo wystrugać z drewna, styropianu czy innego tworzywa, ba zrobić na drukarce 3D.

Model wygląda na sprawny do pływania, trzeba by go tylko umyć, wyczyścić, sprawdzić, zasilić i odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mjs napisał:

Może to być ten: https://www-modellsport-gr.translate.goog/index.php?main_page=product_info&products_id=3812&_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

a nawet ten: https://picclick.co.uk/Radio-Control-Rc-Boat-Kyosho-Sunstorm-1000-Nitro-333881981147.html.

Skrzydełko jest raczej dla ozdoby, ale zawsze możesz skopiować to z lewej strony, albo wystrugać z drewna, styropianu czy innego tworzywa, ba zrobić na drukarce 3D.

Model wygląda na sprawny do pływania, trzeba by go tylko umyć, wyczyścić, sprawdzić, zasilić i odpalić.

Dziękuje bardzo za pomoc i jakieś informacje. Jest to łódka typu „sportowego”, „Wyścigowego” czy tylko taka udaje? Firma KYOSHO to jakaś renomowana firma? Z jakich lat może być ten model? Tez myśle ze wyglada na sprawny wszystko się co ma obracać obraca silnik zakonserwowany jest ogromny 1,1m jest to pierwsza moja styczność z modelarstwem wodnym stad tyle pytań. Pozdrawiam i dziękuje z forsy za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model raczej rekreacyjny, co widać na filmie, ale do czasu, aż spotkasz konkurenta z podobnym egzemplarzem. Wtedy zaczynają się regaty.

Póki co trzeba ćwiczyć, usprawniać, poznawać, doświadczać. No i potrzebna jest aparatura sterująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mjs napisał:

Model raczej rekreacyjny, co widać na filmie, ale do czasu, aż spotkasz konkurenta z podobnym egzemplarzem. Wtedy zaczynają się regaty.

Póki co trzeba ćwiczyć, usprawniać, poznawać, doświadczać. No i potrzebna jest aparatura sterująca.

Dziękuje w wolnym czasie wezmę się za restauracje modelu kupiłem go za pół darmo okazyjnie wiec wezmę się za jego odnowienie i usprawnienie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Marek_Spy napisał:

A nie chcesz się go pozbyć czy zamienić ?

Aktualnie ciężko mi podjąć decyzje zastanowię, ale raczej chciałbym ja „odrestaurować” zastanowię się i jeżeli będę chciał to odezwę się do Pana w prywatnej wiadomości. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.