Skocz do zawartości

Modelarze z Bielska-Białej - nasze kanały 35/40 MHz !!!


Gość tom_tom

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

ważna informacja dla wszystkich modelarzy RC z Bielska-Białej i okolic:

 

ponieważ coraz częściej zdarzają się przypadki "zestrzeleń" modeli (dwa pracujące nadajniki na tym samym kanale), musimy zebrać nasze kanały żeby wiedzieć, kto jaki ma.

W modelarni aeroklubowej mamy dużą tablice kanałów, i jak latamy na lotnisku w wiekszej grupie (szczególnie w weekendy i w ładne dni popołudniami), zaznaczamy tam obowiązkowo swój kanał spinaczem.

 

Jeśli latacie sami na lotnisku, to na drzwiach z boku hangaru samolotowego jest także tablica, na której należy nabić na gwoździk papierek pod odpowiednim kanałem

 

Uchroni to nas przed niepotrzebnym rozbiciem modelu.

 

Drugi problem to latanie na Trzech Lipkach - pamiętajmy, że teoretycznie na lotnisku może latać ktoś na takim samym kanale, i kraksa gotowa. Dlatego musimy się informować o używanych kanałach, żeby chociaż mieć świadomość, ile osób na jakim kanale lata, i ewentualnie pokupować kwarce na wolne kanały.

 

Ja mam kanał 61 35 MHz. Jak skończę zbierać kanały od kolegów z Aeroklubu, to wypiszę je.

Prosze o poważne potraktowanie sprawy i poinformowanie innych Kolegów.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiem komu mogę - jak jestem na lotnisku to zawsze się wszystkich wpierw pytam jaki kanał mają, a tę tablicę raz widziałem:) tylko wtedy nie latałem.

 

Sam mam kanał 68 i 79 na 35Mhz i wiem ze na obu tych kanałach też ktoś lata.

Kolega "KiD" ma kanał 64.

 

Swoją drogą: W najlbliższym czasie chciałbym wraz z kolegą się na modelarnie zapisać(jakiś czas temu powiedziano nam że nie ma miejsc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA latam na kanale 70 na 35mhz

 

Propos tablicy widziałem ją parę razy a co do drzwi to ja obserwuje to od bardzo długiego czasu mało kto zwraca na nie uwagę.

 

Dlatego staram się latać na 3 lipkach lub gdzieś indziej gdzie nie ma innych lataczy jak tylko sami swoi ( ryzyko zestrzelenia jest małe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jutro prawdopodobnie przeniesiemy tablicę kanałów z drzwi hangaru na drugi koniec lotniska i zamontuję ją na tablicy "zakaz wstępu" :) albo na nowym płocie biegnacym wzdłuż nowego chodnika. Jeszcze sprawę muszę dograć z naszym instruktorem Jurkiem G..

 

Co do zapisów na modelarnie - potwierdzam - można się zapisać - w tym momencie jest parę wolnych miejsc.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lotnisku bedzie wisiala tablica informacyjna o zasadach korzystania z lotniska. Pojawiła się sprawa rozkładania startu prawdziwych szybowców - nie może być jednej strefy dla modelarzy - muszą być dwie. Jedna tam gdzie jest, a druga w okolicy zakładów szybowcowych.

 

Wciąż więc nie wiadomo, gdzie stanie ta tablica.

 

Na razie projekt jest żywiołowo omawany :)

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.