Skocz do zawartości

Jakie serwa do szybowca


Kwasiu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam szybowca 3m rozpiętości, jakie serwa wybrać na wysokość, kierunek, lotki i klapy(w modelu nie mam lotek ale planuję niedługo nowy model). Czy najlepiej od razu inwestować we wszystkie z metalowymi trybami?? Nie mam zbyt dużo kasy na ten cel, lecz jeśli nie będzie się dało kupić jakiś w miarę tanich i dobrych będę zbierał dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lotki i klapy wystarczą HS 81 MG natomiast na ster kierunku zastosuj HS 475 HB mają zębatki z karbonu, a jeśli chodzi o ster wysokości to zależy jak masz rozwiązany napęd bo jeżeli jest w stateczniku pionowym to HS 81 MG powinno być O.K. a jak jest napędzane z kadłuba to dawaj HS 475 HB i będzie dobrze. Na serwach w miarę tanich tak jak piszesz możesz zaoszczędzić tylko co potem jeżeli któreś serwo nie wytrzyma i rozbijesz model? Lepiej według mnie od razu wyposażyć go w porządne serwa. Decyzja oczywiście należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak przedmówca uważam, że HS-81MG będą ok, i możesz je zastosować we wszystkich sterach, jak masz trochę więcej kasy to do skrzydeł daj HS-125 - są cieńsze i na pewno się zmieszczą. I kupuj tylko te z metalowymi trybami - plastiki to nieporozumienie, często się łamią i wtedy trzeba 15zł każdorazowo wykładać na nowe tryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.