Skocz do zawartości

Jakie kupić żelazko do oklejania


Ramotny

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ na rynku można znaleźć żelazka od 90 do ponad 250 zeta (generalnie różnią się chyba tylko rodzajem termostatu).

Czy takie tanie wystarczy czy trzeba od razu inwestować w najwyższą (?) półkę?

A może w ogóle dać sobie spokój z żelazkiem modelarskim tylko podprowadzić domowe?

 

Zastanawiam sie na tym:

Zelazko za 99

lub tym:

Zelazko za 155

 

Z góry dziękuję za wszelkie informacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje jest podobne do tego za 155 tylko kosztowało 130. Nie chcę zakładac oddzielnego wątku. Miałem nadzieję iż termostat będzie wyskalowany w stopniach Celsjusza tak jak jest to podawane w instrukcji folii. Niestety są cyferki od 1 do chyba 6 lub 7. Może ktoś wie co one oznaczają albo jaka jest zasada stosowania ( na jaki numer przy klejeniu krawędzi a jaki potem? Myślę , że założycielowi wątku też się ta informacja przyda. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żelazko za 99zł ma "analogowy" termostat z co za tym idzie dużą histerezę.

 

Żelazko pokazana za 155zł już ma termostat bardziej cyfrowy i małą histerezę, żeby nie skłamać chyba 5st. Sam używam takiego ok 2lat i jest OK.

 

Jet jeszcze 3 rodzaj żelazka, jest termostat taki jak w tym za 155zł, ale stopkę ma z zaokrąglonymi brzegami, żeby nie rysować folii czy nie wiem do czego innego to może służyć.

 

darek.3333, na 2-2,5 ustawiam kiedy kleję folie Solarfilm, 3-3,5 gdy kleje Oracover, natomiast do naprężania gdy mam mało fałdek ustawiam 6,5, gdy fałdek mam sporo ustawiam 5 i powoli wyrównuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.