Skocz do zawartości

Moja wycinarka


Kicaii

Rekomendowane odpowiedzi

No więc, wiem że było dużo tego typu tematów. Ale jak wszyscy się chwalą to dlaczego ja nie ? :D niedawno zrobiłem (z dziadkiem) wycinarkę wyszła (jak myślę fajnie) z góry przepraszam za jakość zdjęć ale aparat "padł" więc fotki robiłem telefonem.

Oto zasilacz:

2rg050y.jpg

 

Widok całej wycinarki:

6h417n.jpg

 

Widok od spodu :

2r41jdl.jpg

 

No i na koniec sprężyna :

2qaqvet.jpg

 

Miała być fotka drutu oporowego ale niestety był za cienki i fotki nie wychodziły :)

oglądajcie i komentujcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

...albo ze starego żelazka. Też zrobiłem taką wycinarkę, troche prymitywniejszą no i zamiast drutu oporowego dałem tzw. drut pszczelarski (jakieś 0,25mm), cieniutki i się nagrzewa, całość podłączyłem pod prostownik samochodowy 12V...no i działa trochę lipnie...ostrej krawędzi spływu tym nie wytnę. Może napięcie zmienić albo poprostu drut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wytniesz. Drut oporowy można dobrać tak, by przy danym prądzie, napięciu, średnicy i długości miał dokładnie taką temperaturę jak potrzebujesz. Kwestia wykonania ramy.

Zawsze możesz też zainwestować "parę" groszy i zbudować sobie wycinanrkę termiczną CNC. :D Jeden z kolegów popełnił takie cudo. Choć koszty już podchodziły pod samolot orbitalny. :mrgreen:

Przyklejasz do kostki styro dwa szablony drewniane na końcach, po których prowadzisz drut i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Ja do podobnej wycinarki użyłem, wypleciony drut z linki hamulca od roweru. Po odwinięciu drut jest trochę nierówny ale można go przeciągnąć po pręcie, choćby od imadła i jest prosty. Mniej więcej 50 cm tego wynalazku pięknie pracuje 12 Voltach z zasilacza od komputera. Na transformatorze bezpieczeństwa 24V przemiennego napięcia działa ramka długości 130cm. Ciąłem styropian na podłogę w domku pod wylewkę. Z jednej linki jest bardzo dużo drutu do wycinarki i kosztuje tylko 2 PLN. Zrobiłem też mniejszą ramkę, 80cm długości cięcia. Teraz muszę dobrać zasilnie do niej. Najszybciej chyba nawinę trochę drutu na ucięty pasek terakoty i zasilę z 24V :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.