Skocz do zawartości

ALULA by Luki0506


luki0506

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiona od Pawła (spidik) - mojego kolegi :) Dobry wybór, Paweł tnie naprawdę niezłe rdzenie.

 

Rada - możesz spokojnie zmniejszyć kadłub, maksymalnie ile się da jeśli masz mniejsze wyposażenie. Im bardziej pochowasz napędy i im mniejszy dasz kadłub, model będzie latał lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest glancki, daj wznios koło 4 stopni na płacie i zrób koniecznie mniejszy kadłub - nawet z balsy ale maksymalnie smukły.

 

Oczywiście daj w płacie dźwigary z węgla - 3mm , a lotki zrób z balsy 4mm lub 3,5mm.

 

No i wpadajcie z ekipą na mini f3f ;-)

 

Kilka modeli takich powstało i jako wzór zobacz elule - kolegi w dziale elektroszybowce.

Widać jak wyglądają lotki oraz dźwigary.

 

O tutaj:

 

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=12749

 

Edit:

 

Widzę jakieś jednak dźwigary ale chyba się nie krzyżują ( czy są połączona na środku płata?) - nic nie dadzą oprócz masy gdy nie są ze sobą połączone.

Warto to poprawić o ile jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z balsy się połamie. Depron plus taśma to najlepsze połączenie miałem już 2 alule, latałem 4-ema, robię kolejną...

 

Dźwigary z gotowego pręta węglowego to pomyłka - wyrywają się ze styropianu. Testowałem. W oryginale tak było, ale oryginał jest z EPP... Polecam laminowane z rovingu, oczywiście po obu stronach skrzydła. 1 warstwa rovingu 1600tex (16g/m) wystarczą w zupełności. Co do łączenia połówek - można skleić połówki i na to wylaminować dźwigary, ew. zwyczajnie zalaminować połówki i potem skleić je żywicą i mikrobalonem, bez dodatkowegho laminowania szkłem. Spokojnie wystarcza - blisko 2 lata latania Alulami potwierdza moje słowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.