Skocz do zawartości

ESK-EK2-0406G -warto??


areczko

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz, są rzeczy dobre i rzeczy tanie. Nie ma dobrych i tanich.

Zasięg jest wystarczający. I tak daleko odlatywać nie będziesz. 100m zasięgu ci na początek wystarczy. Pomyśl jak widoczny jest metrowy model ze 100m.

2,4Ghz ma zalety, ma też wady i wcale nie oznacza automatycznie, że jest lepsze od 35MHz. Sam musisz ustalić, które zalety ci pasują, a które wady jesteś gotów zaakceptować.

Aparaturę powinno się kupić najlepszą na jaką cię stać, nawet jeśli to oznacza kilka miesięcy oszczędzania. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad nią bo jest tania i jak piszesz to nie mam się co spodziewać, że to będzie to jakiś wypasiony sprzęt ale jak na początek pewnie by wystarczył -biorąc pod uwagę, że takie małe samoloty jak np RWD to tylko do nauki.

Mam też szybowiec 190cm a ten już czasem nad górzystą okolicą gdzie mieszkam może potrzebować troszkę zasięgu i nie ukrywam,że interesuje mnie jeszcze coś większego ale to jak zaranie marzenie :(

Chyba, że jest jakaś aparatura, która też byłaby w podobnej cenie i była godna polecenia przez Was??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Dx5e :google: .

Zasięg wynosi ok. 350 - 400 m. Dalej nie sprawdzałem. AR500 to odbiornik do małych modeli.

 

Miałem ze swoją aparaturą problemy - http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=12854

Ostatnio w nadajnikach Spektruma ( w Dx6i i Dx5e ; w DX7 nie ma problemów ) sypią się potencjometry.

 

Cena Dx5e to ok. 350 zł w Polskich sklepach.

Wiem że to dużo, lecz ja zakup wykonałem inaczej.

Kupiłem w miarę dobrą aparaturę 5 kanałową pracującą w paśmie 2,4 GHz .

W zupełności wystarcza mi ona - i nie jest mi nic więcej potrzebne

( no może DualRate i Expo... ).

Gdy będę potrzebował kiedyś lepszej aparatury to kupię np. jakąś 8 - 12 kanałówkę.

 

Jeśli bierzesz aparaturę 2,4GHz to zastanów się - może warto dopłacić kilka złotych i wybrać Spektrum zamiast E-Sky?

A może weźmiesz aparaturę 35MHz "od Nemo" ( E-Sky ) za 100 zł, nauczysz się latać i dopiero potem, gdy " będziesz chciał więcej ", kupisz np. Fatubę 6CH 2,4Ghz czy Dx6i ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No postaram się odłożyć troszkę kasy jak mi się uda i kupić coś lepszego żeby chwile posłużyła.

Obawiam się tylko, że może być ciężko bo mam w tym roku ok. 7wesel :crazy: i coś tam jeszcze (chyba chrzciny się szykują :D ) ale zobaczę jak to będzie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.