Skocz do zawartości

WICHEREK 25 "dwupłat"


GRISZA

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc Grisza

dziekuje za dane techniczne i opis brak jeszcze masy i marki uzytego silnika ,osobiście nie robiłbym montażu na 25 śrubek (mogą się zgubic w trawie lub samoczynnie odkręcic ale zastosowałbym inny patent W.Schiera z modelu RWD 5 mocowania gumą wolnonosnych skrzydeł górnych odkrytym dzwigarem do wręgi i przykrycie arkuszem pokrycia .Widzę ze masz mocowanie na scinane śruby nylonowe -też dobrze.

Zastanawiam sie nad skutecznością lotek- będzie duza ,może to byc niezły akrobat !

Ja w swoim jednoplatowym wicherku 25 zastosowałem silnik Raduga( o dziwo dobrze pracujący) i przedłużyłem wylot spalin przy pomocy ciekawie ukształtowanego wężyka doprowadzającego wodę do zasobnika z proszkiem pralki automatycznej marki Polar luna tak zeby trafił między golenie podwozia .wężyk ów jest zrobiony z pierwszorzędnej gumy i nie odparza się podczas pracy i co lepsze odprowadza spaliny poza model można go pozyskac za darmo polecam

 

Papcio Chmiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakretki sa samokontrujace a srobek troche mam wiec nie ma problemu :lol: najgorsze jest tylko skladanie :|

Model jest na modelarni wiec nie mialem jak go zważć zrobie to jutro.

Silnik to jakas stara Ruska 10 nie wiem jaki to jest typ silnika jutro upewnie sie co na nim jest napisane najwazniejsze jest to ze dziala bardzo dobrze i ladnie sie reguluje ma tez plynna regulacje obrotow :) jezeli nie bedzie oznaczenia to umieszcze zdjecie silnika :P

Co do mocowania skrzydel gumkami to tez sie nad tym zastanawialem ale nie wyglada to zbyt estetycznie :| i nie zdalo by egzaminu zwlaszcza przy laczeniu 2 platow ze soba. skrzydla sa zamocowane sztywno po skreceniu i mocno wiec przy akrobacjach nic im nie bedzie. Mam nadzieje ze podczas lotow nie bedzie odbiegal zwinnoscia od przecietnych modeli akrobacyjnych :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Główna zaleta wicherków to elastyczne mocowanie skrzydeł a samokontrujące nakretki z poliamidową wkładką po kilku użyciach tracą znacznie swoje samohamowne właściwości.

Patrzę na goleń Twojego wicherka i myślę że można by było wyprowadzi rurkę od pralki w otworze ulgowym prawej goleni. Cały syf z rury pójdzie dołem

Gdzie i kiedy będziesz nim latał?Myslałem o zastosowaniu nart do startów na śniegu wykonanie z darmowej sklejki po opakowaniach owoców z Hiszpanii .Co o tym sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

DArmowa sklejka... :mrgreen: nie jeden model z niej wykonalem calkiem dobry i lekki material :P Ale co do nart i latania zima to nie jestem przekonany, osobiscie chcialem poczekac do lata albo przynajmniej do pogody ktora pozwoli swobodnie go poskladac nie trzesac sie z zimna.

Rurke do odprowadzania spalin chce wyprowadzic pomiedzy platami tuz za splyw dolnego plata ze wzgledu na to ze wydech mam dosc wysoko a nie chce mocno giac rurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie ! rurka od pralki ma oryginalnie stałe zagiete kolanko ok 80 90 stopni na dół rurka bedzie krótsza i ogólnie oszczędzisz masę

miedzy płatami też dobrze tak ja w SPAD czy SE 5a

Będziesz miał sterowane kółko ogonowe ? Jeżeli nie to żeby zakręcic podczas kołowania na trawie należy nieżle ciężkim wicherkiem przygazowac ,ja mam bez sterowania

Jak duży zbiornik udało ci się wcisnąc między wręgi ja mam ok 120 ccm

Mój zbudowałem w 1986 pod 2,5 ccm ale po 20 latach poniewierki i przerzucania z kąta w kąt doczekał się remontu , nowej aparatury i jako takiego mocniejszego silnika no i pięknie latał ostatniego sezonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Zwazylem model wazy dokladnie 2800g gotowy do lotu bez paliwa.

silnik jaki ma wstawiony to stary RUSKI P10PY jak juz wspominalem pracuje bardzo dobrze :)

Nie bede mial sterowanego kolka ogonowego modelem juz kolowalem i daje sie skrecac a pozatym nie jest do jazdy a do latania 8)

Zbiornik paliwa pomiesci okolo 340ml co powinno pozwolic na dosc dlugi lot :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc !

 

 

 

(P10 PY w jęz ros) znaczy po polsku R 10 RU słyszałem że jest to wersja rozwojowa

RADUGI 7 RC ( raduga znaczy tęcza)

Obecnie silniki w Rosji wykonuje firma MDS chyba z Petersburga które są podobne do Twojego w dwupłacie (zobacz fotkę w sklepie cyber fly) kształt wydechu

 

 

 

 

co do dwupłata masz całkowitą rację ,że służy do latania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam witam wlasnie wczoraj oblatalem model a tak na prawde to dzis bo wczoraj mialem problemy z silnikiem chwile po starcie gasl:/ ale dzis zmienilem na drugi taki sam i juz nie bylo problemu :D model lata swietnie :D dodaje link do filmiku z wczoraj moge dodac tez z lotu dzisiejszego ale uprzedzam ze nie jest imponujacy bo aparatem ciezko zlapac model :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.