Skocz do zawartości

WICHEREK 25 "dwupłat"


GRISZA

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Witam wszystkich sympatyków wicherków i innych tego typu modeli. Chciałem zaprezentować mój model i posłuchać waszych opinii na jego temat :mrgreen: jest to WICHEREK 25 z silnikiem 10cm ma zmieniony profil skrzydeł i [i to dość duża zmiana "dwa płaty"]

Co o nim sądzicie??

dsc00003go6lo5.jpg

w490.png

dsc00009fc4eu9.jpg

w490.png

dsc00008pd4ut9.jpg

w490.png

dsc00022et5kj9.jpg

w490.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Witam wszystkich sympatyków wicherków i innych tego typu modeli. Chciałem zaprezentować mój model i posłuchać waszych opinii na jego temat :mrgreen: jest to WICHEREK 25 z silnikiem 10cm ma zmieniony profil skrzydeł i [i to dość duża zmiana "dwa płaty" Co o nim sądzicie??

 

Witam

Popatrz tutaj, zostalo to juz opracowane przez Pana Schiera :) także Twoja "zmiana" nie jest taka duza, choć rzeczywiscie Wicherków dwupłatowych jest mało....

http://www.alehar.aplus.pl/artykuly_modernizacja_wicherka.html

http://www.alehar.aplus.pl/images/artykuly/modernizacja_wich/12-11-12-13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Popatrz tutaj, zostalo to juz opracowane przez Pana Schiera :) także Twoja "zmiana" nie jest taka duza, choć rzeczywiscie Wicherków dwupłatowych jest mało....

 

 

 

Witam

Wcale nie myslalem ze bede pierwszym ktory zrobi wicherka dwuplata, osobiscie nigdy takiego nie widzialem a chcialem zrobic cos nowego 8)

Moze ktos posiada jakies zdjecia innych wicherkow dwuplatow??? Z checia bym zobaczyl takie cuda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Ciesze sie że model sie podoba:)

Model jest prawie w calosci wykonany z materialow jakie preferuje autor planow WICHERKA. Przednia czesc kadlubu jest przedlozona na okolo 3cm za krawedz splywu dolnego plata tak aby mozna bylo go zamocowac. Skrzydła posiadaja kesony i lotki balsowe cala reszta to sklejka i listewki sosnowe. Żeberka skrzydeł sa ażurowane natomiast profil CRD :D Statecznik poziomy jak i dolny plat skrzydel sa przykrecane ogolnie caly model jest rozbierany co niestety jest troche meczace :?

Aby zlozyc model do lotu trzeba wkrecic okolo 25 srob.

Silnik 10ccm mam nadzieje ze go nie rozniesie:P

Waga hmm niestety nawet mi nie znana ale obiecuje ze to nadrobie :mrgreen:

model posiada kalpy i klapolotki co niestety juz tak na prawde czyni ten model nie Wicherkiem bo jak wiemy wznios charakterystyczny dla wicherka w tym modelu juz nie istnieje.

 

PS.

Mam prozbe moze ktos posiada jakies zdjecia podobnego modelu jakiegos wicherkowatego dwuplata??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.