Skocz do zawartości

Easy Glider Electric - zakres pracy powierzchni sterowych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Moje pytanie dotyczy zakresu pracy steru wysokości oraz lotek w Easy Gliderze. Złożyłem model, wszystkie elementy (popychacze, serwa) działają (tak mi się wydaje) poprawnie. Wszystko wklejone na swoim miejscu zgodnie z instrukcją. I tu dochodzę do meritum. Zgodnie z instrukcją lotki powinny się wychylać na ok 20mm do góry i ok 8mm w dół. Ster kierunku ok 20mm w każdą stronę od środka. W moim modelu tylko ster wysokości wychyla się zgodnie ze wskazaniem instrukcji (ok 13mm) natomiast ster kierunku ok 30mm w każdą stronę a lotki ok 10mm w każdą stronę.

Pytanie: Czy powinienem jeszcze coś poprawić czy może jestem nadgorliwy??? Czy nie będzie to przeszkadzać w lataniu?

Jestem początkującym pilotem rc i ciężko mi określić jakie będą konsekwencje braku zgodności działania z instrukcją producenta. Poniżej specyfikacja sprzętu.

 

Model: Easy Glider Electric - silnik standard

Aparatura: Hitec Laser 4 - wszystko nowe (aparatura ustawiona na max. wychylenie)

 

Z góry dziękuję za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kierunku wystarczy albo przesunąć zaczepienie snapa o jedną dziurkę w górę w dźwigni w sterze kierunku lub o jedną w dół w dźwigi serwa. W lotkach zrobiłbym większe wychylenia. Czyli snap o jedną dziurkę niżej w dźwigi lotki lub o jedną dziurkę wyżej w dźwigi serwa.

 

Ps: Czemu nie kupiłeś EG PRO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Kłopot w tym (niedopisałem w pierwszym poście) że mocowanie do dźwidni i serwa jest w ustawieniu max tzn w obu przypadkach na zewnętrznych dziurkach. Nic się nie blokuje i co powinno chodzi luźno a serwa są zamocowane na sztywno.

Czy powinienem w końcówkę przy dźwidni wsunąć także rurkę popychacza czy samo stalowe cięgno?

 

Odpowiadając na Twoje pytanie... Nie kupiłem EG Pro ponieważ nie przepadam za kupowaniem w necie sprzętów, które mogą sprawiać kłopoty/zagadki. Wychodzę z założenia, że jeśli po drugiej stronie stoi człowiek to wszystko da się załatwić zwłaszcza jeśli zostawisz u niego w sklepie kilka stówek. W Gdyni znalazłem dwa sklepy modelarskie (jeden beznadziejnie zaopatrzony) a w drugim miły kompetentny człowiek - pasjonat jak to się mówi z misją. Jednak u niego dostępny był tylko EG E. Niezależnie od tego dla mnie jako klienta ważne żeby nie zostać z kłopotem sam. Dokładnie w ten sam sposób traktuje klientów swojej firmy i może stąd takie podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocowanie do dźwidni i serwa jest w ustawieniu max tzn w obu przypadkach na zewnętrznych dziurkach.

 

I tu się mylisz, max wychylenia osiągniesz jak już pisał Rafał przy serwie na ostatniej dziurce tzn max oddalonej a przy lotce najbliżej niej samej.

 

Czy powinienem w końcówkę przy dźwidni wsunąć także rurkę popychacza czy samo stalowe cięgno?

 

Nie rozumiem :roll: jeżeli chodzi Ci o tą białą rurkę czyli bowden to absolutnie nie, tylko stalowe cięgno, a tak na marginesie to w EG są takie "tulejki" do mocowania w orczyku i za jej pomocą mocujesz popychacz.

 

Sprawdź jeszcze w radiu, Laser ma ATV którym regulujesz zasięg pracy serwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.