Skocz do zawartości

Budowa Li-Pol - zdjęcia :)


Gość tom_tom

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ostatnio wpadły mi w ręce Li-Polki po przejściach (rozładowane do zera, "napompowane"). Aku to 3S1P 2200 mAh 10C.

 

UWAGA !!! Mój pakiet był w pełni rozładowany, poza tym zachowywałem max. ostrozność przy demontażu, uzywałem rękawiczek gumowych i bardzo mocno wentylowałem pomieszczenie. Wszelkie próby rozbierania pakietów Li-Pol moga się skończyć eksplozją i pożarem !!!

Rozdłubałem delikatnie jedną celę, żeby zobaczyć, jak jest zbudowana. Potwierdziły się przypuszczenia, że tak naprawdę w jednym ogniwie bywają dwa ogniwa połączone równolegle (akurat w przypadku tego typu):

 

8b0bd38ba46acacdmed.jpg

46c25ddda7de75cfmed.jpg

 

co jednoznacznie potwierdza min. tezy, że mozna łączyć ogniwa równolegle w ten sposób (wcześniej byłem sceptyczny co do tego)

 

Po rozebraniu pojedyńczego ogniwka:

 

3c6950c90cde40a1med.jpg

 

Tutaj widać miedziane elektrody (przymocowane do taśm metalowych z czarną warstwą, nasączonym substancją przypominajaca w zapachu eter, pomiędzy którymi jest foliowy izolator)

 

a0cfca942527b313med.jpg

 

UWAGA !!! Mój pakiet był w pełni rozładowany, poza tym zachowywałem max. ostrozność przy demontażu, uzywałem rękawiczek gumowych i bardzo mocno wentylowałem pomieszczenie. Wszelkie próby rozbierania pakietów Li-Pol moga się skończyć eksplozją i pożarem.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było to tcze ostrzeżenia to napiszę że mo pakiet 2200 wpełni naładowany ,ale z obłamanymi na maxa balaszkami został przebity nożykiem i wrzucony do wiadra z wodą.

Uwoierzcie mi na słowo że miałem niezłego pietra, aogień pod wodąto bardzo realna rzecz.

Wylało mi prawie pól widra wody i zadymiło całą modelarnie.

Na dodatek cały czas szalejąc po wiadrze.

Nie chce myśleć co by było gdybym nie miał tej wody pod ręką.

Wszystko trwało ok 30 sekund.

Jedyne z czym mi się kojaży to z odpaleniem silnika od mini rakiety Saturn -5.

 

Proszę nie róbcie tego w domu bez opieki dorosłych , a najlepiej wcale!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Nic dziwnego bo LIT reaguje z woda hehe. Ja tez robieralem ogniwa jedno arcs i jedno ogniwo 3e model wyglada to podobnie a nawet moze i tak samo. Dla bezpieczenstwa robilem to na dworzu przy rozladowanym ogniwie. W pomieszczeniu to raczej kiepski pomysl to rozbierac bo smierdzi potwornie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.