Skocz do zawartości

Problem z ładowaniem przez belancer


ECO400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam ładowarkę Digital Imax B-5 ale ma problem z ładowaniem przez nią pakietu KOKAM 11,1V 2100mAh przez belancer :( pokaże zdjęcia z komunikatem jaki wyświetla ładowarka

b109b33157a1f667med.jpg

f2d1f754c1729bfemed.jpg

 

Komunikat wyjaśniony jest w instrukcji jako:

The voltage of one of the cell in the li-po battery pack raised over the limit. a to oznacza

Napięcie jednego z cell w li-po akumulatora podniesiony ponad limit.

 

nie wiem w czym problem :( możecie mi pomóc :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ma problem z ładowaniem przez nią pakietu

Wspominałeś,że na tym pakiecie latał junior, jaki miałeś regulator? Czy ustawiłes w nim prąd odciecia pakietu w przypadku spadku napiecia poniżej dopuszczalnego dla LiPo? Coś pamietam,że pilnie poszukiwałes czegos taniego... Sprawdz to, nie zawsze tanie jest dobre, chcąc sie delektowac modelarstwem trzeba dokonac wyboru - albo bawie sie zabawkami z marketu i w przypadku zepsucia kupuje drugą, albo inwestuje pewne kwoty w sprzet sprawdzony, niekoniecznie tani ale dający zadowolenie z użytkowania... To oczywiscie moje zdanie, każdy robi jak chce

jendno z ogniw ma chyba za niskie (wysokie) napięcie
tu kolega ma racje trzeba to sprawdzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z regulatorem jest wszystko OK... od początku mam ten problem z tym pakietem :x wysyłałem go na reklamacje ale powiedzieli że jest wszystko OK, więc myślę że jest to wina ładowarki (pewności nie mam)

a napięcia na celach są takie 4V, 4,1V, 4,1V (po naładowaniu poprzez + i -)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał ,,normalny"pakiet z pasującą wtyczką to mógłbyś sprawdzić czy to na 100% problem z samą wtyczką.

Może coś nie łączy w gnieździe balansera w ładowarce ?

Pasująca wtyczkę może ktoś Ci oddać ze starego akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dopiero kupisz?

Kupił przez internet, powiedział o tym ładowarce, a ta nie reaguje - informacja wyskakuje nadal :wink:

To taki żarcik, nie gniewaj się ECO400, ale śledząc od wczoraj ten temat, jakoś tak mi to niestety wygląda.

 

PS

Padajace tu dosyć często słowo: belancer, to jakaś niepoprawna nazwa (nawet, jeżeli tak napisali w instrukcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECO400

Czy kiedykolwiek ładowałeś ten pakiet z funkcją balansowania ?

 

Jeśli nie to powinieneś sprawdzić ułożenie "pinów" w ładowarce i w pakiecie.

 

Generalnie są 2 standardy.

Jeden ze standardów ( chyba Kokam) przewiduje ułożenie pinów we wtyczce od balansu w kolejności -, wspólny, wspólny,+

drugi standard to zupełna odwrotność pierwszego i tu mamy +, wspólny, wspólny, -

 

Kolejność pinów w ogniwie sprawdzisz woltomierzem.

Jeden z pinów ( pierwszy lub ostatni ) jest połączony z prądowym kablem "-" ogniwa, i tu zmierzone napięcie będzie 0V.

 

Standard połączenia w ładowarce powinna opisać instrukcja...

Możesz to również sprawdzić omomierzem, któryś skrajny pin będzie podłączony do prądowego kabla -.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.