Skocz do zawartości

pierwszy szybowiec


krzysiek1594

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym zbudowac szybowiec rc lecz wachem się między kolibrem a szybowce o wyglądzie prawdziwego szybowca (jest kilka takich na modele.sklep.pl) który lepszy na pierwszy model? zależy mi na czyms co będzie mogło naprawde dobrze i długo latać więc toto odpada. Chcę też żeby to był szybowiec a nie moto szybowiec. Jeśli ktoś znajdzie odpowiedź na to pytanie to prosze śmiało pisać i jak można to odrazu podesłać plany na krzysszu@poczta.onet.pl.

 

Ps. który będzie tańszy?

 

EDIT: i jeszcze jedno co lepsze na początek, szybowiec czy ten model który zresztą bardzo mi się podoba http://www.motylasty.pl/toto004a.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj krzysiek1594 na początek na pewno będzie szybowiec lepszym wyborem i to taki, który lata powoli i stabilnie jest na pewno z czego wybrać bo takich modeli jest sporo. Poszukaj trochę po sklepach przez internet i coś wybierzesz. Co do modelu , o którym piszesz że podoba ci się odradzam zdecydowanie jak na początek, taki modelik ma dość "zwinne" ruchy a zrazić się na samym początku nie jest najlepiej. Ja uczyłem się latać przez pierwsze 4 miesiące na E.G. i dopiero potem jak wczułem się w pilotaż modelu sięgałem po następne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak, ow iele bardziej wolałbym szybowiec mam płaski teren prócz małego zagłębienia terenu (zapadlisko koło kopalni, jak ktoś chce zobaczyć to wystarczy wpisać katastrofa górnicza wapno lub kopalnia soli w wapnie) i obok górki o wysokości 10m co daje razem około 20m ale głównie bym startował z holu, model chciałbym zbudować, zależy mi by był konstrukcyjny i najlepiej balsowy i bez laminowania chyba że ktoś mi wytłumaczy na czym laminowanie polega dlatego interesuje mnie coś w rodzajui kolibra i pelikana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.