Skocz do zawartości

Bagaznik samochodowy do transportu modeli


Radek Pilski

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ważną rzeczą jest mocowanie bagażnika do belek bazowych śrubami od wewnątrz bagażnika - bo inaczej każdy może go odkręcić i ukraść (ale nowe modele z reguły mają wewnętrzne mocowanie). Poza tym chyba najważniejsza sprawa: tanie modele nie są aerodynamiczne i po pierwsze słychac jak powietrze szumi pomiędzy dachem a bagażnikiem (strasznie huczy w środku auta), a po drugie stanowią one straszny opór podczas jazdy po trasie z prędkością rzedu 120 km/h - auto potrafi spalić 1-1,5 l więcej na 100. Droższe modele posiadają także wygodny sposób zamykania - coś w stylu centralnego zamka.

 

Dobre bagazniki ma Thule, Inter Pack, Fapa, Mont Blanc - ale oczywiscie ceny powalają ... Trza szukac używanych :) Tańsze i równie dobre - Taurus, Junior. Najtańsze ale kubełki ma Economic.

 

Równie ważną rzeczą jest to, czy belki bazowe na dachu posiadają możliwość montażu boxa dachowego - z reguły tak, jednakże trzeba to sprawdzić przed zakupem.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na relingach bagażnik - Thula i mocownaia do roweru tez tej firmy. Moge polecić ta markę bo to jedna z lepszych ,podobnie jak napisał Tom tom.

 

Bagażnik to dwie równoległe belki i spokojnie można do nich przyczepić spory karton z modlem na gumy.

 

Kumpel wozi modele w karotnie, a z przodu ma na kartonie dorobiony dziub dla mniejszego oporu. Nie jest to super wypas rozwiązanie ale daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

relingi, thule na dachu... Musisz mieć wypasioną fure ??? ja marze o relingach i Thulu :) a na razie mam wzorowe i grzeczne toczydełko rodzinne :)

 

Edit: moim zdaniem najlepsze do wożenia modeli na dachu to jest Passat B6 albo cuś :)

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thule idą powyżej tysiaka nowe

 

a używanych nie ma - jak ktoś raz kupi, to chyba go w tym chowają do ziemi potem albo co, bo poważnie strasznie cieżko kupić dobry uzywany.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mój tato jakiś rok temy na allegro.pl kupił za groszę tak przynajmniej sądzi bagażnik z relingami do Focusa za 750. Producent Inter-Pack. Tylko parę uwag: jeśli włożymy więcej rzeczy przyda się druga osoba do dociskania i zamykania, model który zakupił tota jest tak jak pisał tom_tom nie zbyt aerodynamiczny i w aucie odczywalne są szumy. Co do spalania to normalne że auto będzie więcej spalać bo będzie miało opór a pozatym większa masę. A w dodatku przy mocniejszych wiatrach auto będzie tańczyć. Wiem że trochę śmiesznie brzmi to z ust 13-latka ale ja jestem prawą ręką mojego taty w takich sprawach.

 

Pozdrawiam, Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zapalona rodzinka narciarzy przeszlismy juz przez wiele bagaznikow dachowych. Ostatecznie pozostalismy przy thulu - jakas taka smiesza aerodynamiczna bardziej wersja podobno. Moge powiedziec ze super - zadnych szumow , niskie opory ktore pozwalaja zredukować zużycie paliwa i nie ograniczają w znaczący sposob predkosci. jedyna wada moze byc cena i to ze przez swoj aerodynamiczny kształt ograniczono objętośc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fure mam fajną ale służbową (lepsza od prywatnej bo naprawy za frre i paliwo też) to volvo v 70 ;-) 2,5tdi pali 6-7l On

 

Jednak zarobki w tej firmie są żenujące i chyba się pożegnam niebawem i z tą furą i z tą pracą :lol2:

 

 

Modele woże w bagażniku bo to kombi ;-). Jak bym kupował auto prywatnie to tylko kombi. Osiągami raczej nie ustepuje wcale sedanom. Zależy jeszcze co pod maską siedzi. Te nowe dieselki są super i nie zamienił bym na żadną benzynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.