Skocz do zawartości

Silnik nie startuje.


AndrzejNowak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu mam problem z regulatorem Super Simple 20A, ponieważ nie chce on startować, tylko po dodaniu gazu rotor trzęsie się, czasami zaskoczy i zacznie się obracać. Można go startować ręcznie, ale jak w powietrzu gaśnie to mam nie lada problem.

Instalacja jest jak najbardziej w porządku. Silnik jest nowy i sprawny. Dodam że poprzedni silnik (również sprawny ) zachowywał sie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież piszę, że instalacja jest napewno sprawna, bo jak uderzę palcem w śmigło to silnik normalnie pracuje, tyle że niechce sam zaskoczyć.

No to masz uszkodzony regulator, albo uszkodzony silnik, albo źle dopasowany regulator do silnika i śmigła, albo cośtam jeszcze...

Ale najpierw sprawdź tą instalację :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jedna faza bylaby niesprawna to w ogole by nie krecil.

Moim zdaniem mozesz miec problemy z timingiem. Kiedys jak podkrecilem regiel na advanced timing i na wiekszych smiglach silnik mial podobne problemy ze startem. Jak zmienilem timing na low nie bylo zadnych problemow.

 

Sprobuj:

1) Pobawic sie timingiem

2) Ewentualnie zmniejszyc smiglo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jest to sprawdzić podpinająć do innego silnika ( jeżeli jakiś mamy ).

Miałem podobny przypadek i była to jednak upalona faza 1 z 3.

Sprawdziłem mierniczkiem mosfety i musiałem wymienić wszystkie 4 na jednej fazie.

Po tym zabiegu działa jak nowy, jednak koszt naprawy wyniusł ok. 1/2 ceny regulatora.

 

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=3055&postdays=0&postorder=asc&start=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy silnik na dwóch fazach będzie pracował, brak będzie tylko rozruchu dlatego po uderzeniu palcem silnik rusza, jednak trzeba wziąć pod uwagę iż taki silnik będzie pobierał większy prąd. Bartek ma 100% racji, szukaj przerwy lub uszkodzenia jednej z faz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Andrzeju jeżeli jeszcze nie rozgryzłeś problemu z silnikiem, to podepnij do tego regulatora inny silnik. Jak będzie pracować OK, to znaczy że silnik ma uszkodzoną jedną fazę. Możesz też do tego silnika (co rzekomo źle pracuje) podłączyć inny regulator. Jak będzie pracować OK to znaczy, że regulator nie podaje jednej fazy. Tak czy siak objawy jakie podajesz są efektem niedostarczenia jednej fazy do silnika, a co jest tego przyczyną, to nikt z nas Ci tutaj nie powie. Musisz to sprawdzić sam, bo tak na odległość to nie damy rady, co to my jakieś Harry Potter'y jesteśmy czy inne wróżki? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.