Skocz do zawartości

Jakie śmigło składane ?


kabanosik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o poradę jakie nie drogie śmigło składane kupić do motoszybowca z silnikiem B2408-21D .Zalecane jest 8x4 przy zasilaniu 3s i na takim latałem(zwykły GWS).Może ktoś poleci jakieś niedrogie na ośkę 3mm ?

Jak patrzę na oferty śmigieł składanych to są 7,5x4 lub 8x4,5 który rozmiar będzie lepszym zamiennikiem w miejsce GWS 8x4 ?

 

A może nie warto kupować tanich śmigieł i zainwestować w markowe?Dodam ,że dopiero się uczę latać i szkoda by rozwalić drogie śmigło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ,że na tej stronie nie ma żadnego opisu na jaką jest ośkę silnika,anie jaki duży jest kołpak.Czy jeśli jest 8x4,5 zamiast 8x4 to nie ma dużego znaczenia?

 

Znalazłem takie coś : kołpak ,lub drugi kołpak i do tego łopaty . Co o tym sądzicie? Całość mieści się w 100g więc wysyłka tania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Zwiększy się minimalnie prędkość,spadnie ciąg.Istnieje coś takiego jak telefon do firmy.Jak doliczysz przesyłkę to wyjdzie prawie to samo co za markowe śmigło Graupnera.

tutaj np. masz podane średnice.

 

To prawda ??? Jak damy mniejszy skok przy tej samej długości śmigła to wzrośnie ciąg ? Które śmigło wybrać do mojego modelu ? Pakiet 3S mam do wyboru 3 rodz śmigiel :

9x5 , 9x6 , 9x7 . Które wybrać by ciąg był największy przy tym samym silniku (ray c3536/06)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda ??? Jak damy mniejszy skok przy tej samej długości śmigła to wzrośnie ciąg ?

Tak, to prawda. Spadnie prędkość strumienia, wzrośnie ciąg.

 

Na stronie jednego ze sklepów znalazłem:

"zalecane śmigła: od 9x6 do 10x6 (2 Lixx/7 Nixx 10x6, 3 Lixx/10 Nixx 9x6) ".

 

Największy ciąg będziesz miał na najmniejszym skoku. Aby jednak mieć odpowiednią moc, możesz zwiększyć średnicę śmigła do 10'', np. 10x5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie kumam tych śmigieł :(

Powiedzcie mi bo już mi szkoda czasu i nerwów a wiosna zbliża się wielkimi krokami :

Silnik: to ray c3536/06 (25A)

regiel: dynam 30A

Pakiet :będzie fullymax 3S 25C 2200mAh

Model : 900- 1100g

 

 

Jakie łopatki do tego wszystkiego dobrać by:

Silnik się nie grzał (nadmiernie) a model szedł pionem w górę w razie czego oraz długo sobie polatać . Wiem wymagania wygórowane ale coś zbliżonego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega stach34 nic nie pisał o prędkości strumienia 8) . Chciał mieć tylko największy ciąg.

 

Bo się nie orientuje w tym . Chodzi mi o to żeby napęd bez problemu udźwigł silnik z ciężarkiem.

 

Nie umiem się bawić w motocalcu i innych :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stach34, napisał

Silnik: to ray c3536/06 (25A) w specyfikacji 30A

regiel: dynam 30A za słaby w związku z tym

Pakiet :będzie fullymax 3S 25C 2200mAh

Model : 900- 1100g

 

Poczytaj specyfikację do linku który podajesz, tam podane są rozmiary śmigieł zalecanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ,tylko wystarczy że np.zmienisz śmigło na większe,będą padać łożyska w silniku,lub wystarczy że polatasz przy silnym wietrze i ta różnica 5A pójdzie z dymem.Uwierz nam a nie chińczykom,tak spaliłem regler 40A a silnik max miał brać 36.Teraz jeżeli zalecaj 40 to ja wkładam 60 i mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby czemu łożyska siądą ?

Teraz już nic nie zrobię bo regiel kupiony. Bedę latał , jak siądzie to się wymieni.

 

Ale nie zmieniając tematu proszę o odpowiedź na moje pytanie:

Śmigło 9x6 czy 9x5 by model obciążony latał pionem ? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w Easy Gliderze silnik Ray 3530 w zestawie z reglem 25A do tego pakiet 3s2200mAh 25C i śmigło 9x6,5. Easy glider startuje na 1/3 gazu i mówiąc szczerze to pełnej mocy używam raczej rzadko:) natomiast kolega Kefir ma taki sam napęd i z zestawem do FPV (waga łączna ok 1400g) co prawda nie w pionie ale na 500m poleciał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.