Skocz do zawartości

Łączenie steru do statecznika w balsie


Misieek31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie małe pytanko. Dotychczas budowałem modele depronowe, czy połączenie statecznika ze sterem wysokości w balsowym stateczniku wykonuję się tak samo jak w depronowcach ? chodzi mi o zeszlifowanie krawędzi w stateczniku lub w sterze i w którym miejscu powinny być zamocowane zawiasy.

Dotychcas w depronowych szlifowałem koniec statecznika poziomego na łączeniu ze sterem pod kątem 45 st. a zawias dawałem maksymalnie do góry, a w stateczniku pionowym szlifowałem po obu stronach pod tym samym kontem dawając zawias po środku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, wszystko zależy od grubosci balsy. Drewno jest bardziej kruche i podatne na rozszczepienie niż materiał sztuczny tu depron. Każdy z wymienionych sposobów jest dobry, ale czasem przy cienkich deseczkach balsowych (użytych jako pow.sterowania, lotki, wysok. kierunek, itp) warto rozwazyc czy zawias wykonany z tasmy klejącej np. wzdłuż całej krawedzi , lub na przemian -nie bedzie lepszy niż wpychanie czegos (zawiasu) miedzy włókna balsiane.

Myslałem o czymś takim:

 

beztytuuter.png

 

w takim dużym uproszczeniu :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubość listew balsowych które są przeznaczone na stateczniki to 8 mm, na piszę że jet to model Madman Evo 1,5 m plany ze strony kolegi Dariusza Mulara.

Zawiasy mam już kupione chodzi mi tylko w jaki sposób szlifować krawędzie na połączeniu i w którym miejscu na grubości listwy statecznika pionowego i poziomego ma być zawias ?

dzięki za szybką odpowiedź

P.S a tak jak na rysunku robiłem właśnie w depronach . Tam taśma wystarczała

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.