Skocz do zawartości

zasilanie odbiornika


Mateusz17bl

Rekomendowane odpowiedzi

czy można zasilać odbiornik dwoma akumulatorami 4,8v każdy po 1300mah? :D chcem tak zrobić ponieważ posiadam dwa takie same aku :D a nie chcem kupować nowego chodzi mi oto zeby każdy z nich podpiąć do osobnego kanału wydaje mi się ze powinno być ok 8) bo będzie to tak jak bym je połączył równolegle czyli pojemność wzrośnie do 2600mah a napięcie będzie nadal 4,8 V dobrze rozumiem?Wolę nie eksperymentowac dlatego pytam ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można zasilać odbiornik dwoma akumulatorami 4,8v każdy po 1300mah? :D chcem tak zrobić ponieważ posiadam dwa takie same aku :D a nie chcem kupować nowego chodzi mi oto zeby każdy z nich podpiąć do osobnego kanału wydaje mi się ze powinno być ok 8) bo będzie to tak jak bym je połączył równolegle czyli pojemność wzrośnie do 2600mah a napięcie będzie nadal 4,8 V dobrze rozumiem?Wolę nie eksperymentowac dlatego pytam ;D

 

1. Możesz

2. A możesz zdradzić w jakim celu tak chcesz zrobić? Zabezpieczenie jakby jeden z pakietów nagle przestał zasilać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boję sie ze jeden może być za słaby :) ponieważ chciałbym to wsadzić do modelu akrobata 1,5m na 5 serw standard

a wcześniej latałem mniejszymi modelami tak do 1,2m rozpietości i na 3/4 serwa i ogólnie to jakieś zabezpieczenie jest a na pewno czas latu się wydłuży 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy są to akumulatory?

Może niepotrzebnie chcesz ,,dociążyć" model tymi pakietami?

Robisz 3/4 lotów na pierwszym pakiecie i przekładasz drugi i następne 3/4 lotów.

Ile dokładnie możesz zrobić lotów na jednym pakiecie możesz ocenić po pierwszym locie jak doładujesz akumulator.

Dzień latania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem do czynienia z tym pakietem ale wg, mnie to do zasilania serw w Twoim modelu wystarczy.

 

ps.

To zasilanie ma być w modelu z avatra?

Nie ma jak widzę super dużych powierzchni sterowych czyli serwa std. raczej nie będą ciągnąć zbyt dużo prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sprawdzałeś te pakiety ładowarką.

Kupiłem taki sam pakiet hiteca do Excelka 2000.

Pakiet od nowości przejawiał jakieś dziwne objawy. Dopiero jak kupiłem ładowarkę IMAX B6 i ustawiłem na formowanie znalazłem przyczynę.

Zamiast 1300mA miałem pojemność ok 600mA.

Formowanie w różnej ilości cyklu nie poprawiło ogniw. Pakiecik dość szybko się rozładowywał w modelu. Wystarczał na może 2 loty, strach było latać. Kupiłem mowy 1700mA sanyo. Ładowarka wskazuje idealnie pojemność i pakiecik trzyma bardzo dobrze.

Nawet w sklepie jak zapytałem co sie dzieje z pakietem hiteca to sprzedawca powiedział, że trzeba było mówić, że chcesz dobry pakiet! Bo hiteca to już tak ma, że można trafić lipę. Po czym polecił właśnie sanyo.

Więc zobacz czy warto zakładać 2 pakiety, może lepiej wstawić LiFe 2S albo nowy pakiet NiMh i problem z głowy.

Oczywiście jak te co masz są kopnięte jak był mój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał taką ładowarkę to dosyć łatwo można by ocenić co te akumulatory są warte.

Jesteś trzecim modelarzem z Pasłęka którego poznałem czy masz kontakt z kolegami ze swojej miejscowości?Oni mogli by sprawdzić na swoich ładowarkach Twoje pakiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pakiety, które palnujesz połączyć równolegle są używane, to prawdopodobnie są w różnym stanie i łączenie ich równolegle mija się z celem. Mają różny opór wewnętrzny i jeden będzie się rozładowywał szybciej niż drugi.

Poza tym jeśli chcesz je łączyć w momencie podłączania do odbiornikia, to niewielka różnica napięcia pomiędzy nimi spowoduje przepływ sporego prądu (no pewnie przy kiepskich pakietach nie tak dużego - kable się nie stopią) i od razu na wstępie ten lepszy pakiet się nieco rozładuje.

Same kłopoty, i do tego 2x taka waga.

Rada jest taka, żeby przetestować pakiety pod względem pojemności i wydajności prądowej (zmierzyć napięcie pod maksymalnym obciążeniem) i używać pojedynczo, albo do kosza. Przepraszam, do specjalnego pojemnika na zużyte baterie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tej wypowiedzi.

Ostatnio miałem taki problem w Wicherku. Pakiet mieścił w sobie pojemność 1300mA. Nominalna pojemność ogniw wynosiła 1700mA. Tylko zapomniałem sprawdzić wydolność prądową. Okazało się iż z całego pakietu 4,8V można było maksymalnie pobrać 1,5A.

Więc wylądował od razu w koszu " pojemniku na śmieci " :P .

Inny pakiet z odzysku ładuje mi się do 1000mA a nominalnie ma 1300mA. Wydajność prądowa jest jeszcze przyzwoita do 6-7A. W tym przypadku zasilam nim tylko odbiornik i 2 mini serwa a mojej platformie FPV.

Czekam na dobre ogniwa dla Wicherka, tam są 3 serwa standard + opory przez błędy konstrukcyjne. Więc w tym przypadku pakiet musi być mocny.

 

PS. wydajność prądową sprawdzam miernikiem uniwersalnym ustawiony na zakres min. 10A.

Przytykam na krótko i odczytuje, może i to nie najlepszy sposób. Można uszkodzić sobie

miernik, powstaje zwarcie i wydziela się maksymalny prąd jaki dają ogniwa.

W ten sposób mierzę tylko ogniwa mimh i nicd o małych pojemnościach ( do 2200mA, więcej to raczej śmierć miernika ). Do pomiaru prądu przydatny jest bocznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boję sie ze jeden może być za słaby :) ponieważ chciałbym to wsadzić do modelu akrobata 1,5m na 5 serw standard

a wcześniej latałem mniejszymi modelami tak do 1,2m rozpietości i na 3/4 serwa i ogólnie to jakieś zabezpieczenie jest a na pewno czas latu się wydłuży 8)

 

Akrobata do 2m możesz smiało zasilic 1 pakietem byle to był dobry pakiet nie jakis home made na celach China tylko np Sanyo cadnica nicd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.