Skocz do zawartości

Proszę o opinię na temat akumulatorów li-pol firmy E-Sky


wkjoma

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem początkującym modelarzem proszę o opinie o akumulatorach E-Sky

 

A my prosimy o zapoznanie się z regulaminem, odnośnie awatara i "Powitalni", a także o sensowne wykładanie problemu. Wróżki niestety dotknął kryzys i wyjechały do Irlandii.

Dlatego też wyrażę opinię, że Pakiety Li-pol E-sky są zbyt zielone, przez co trudno je odszukać w trawie, a czcionka nie pasuje do srebrnego koloru boczków cel. :wink:

:devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam popełniłem błąd nie przedstawiając się.

Mama na imię Wiesław, pochodzę z Łodzi. Modelarstwem zajmowałem się w latach 60-tych. Duża przerwa. Obecnie uczę się wszystkiego od początku, nie te czasy, nie ta technika.

Jeżeli chodzi o moje pytanie to prosiłbym o opinie uzytkowników pakietów Li-pol E-sky w porównaniu do innych pakietów przyjmując pojemność 1200 mAh.

 

 

PS

W Irlandii też kryzys wróżki wrócą to niektórym będzie łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pakiety E-sky 2S 800mAh 10C, katowane przez kolegę w Lamie, a póżniej używane też przeze mnie jako źródło napięcia dla motoszybowca napędzanego szczotkową 370. Pakiety po ponad roku mają się dobrze. Mam też jeden pakiet 3S 1800mAh 20C używany w Belcie. Po ok. dwudziestu lotach (zawisach) nie wykazuje oznak zużycia. Wszystkie swoje pakiety ładuję ładowarką Multiplex LN5014, przy użyciu balancera Fullymax FB605. Wydaje mi się, że pakiety E_sky spisują się dobrze, jeżeli nie wykorzystuje się maksymalnej, teoretycznie dostępnej ich wydajności prądowej. Najlepsze dotychczas używane przeze mnie pakiety to Kokam 1250mAh 7,4V 15C - praktycznie nie wymagają balansowania i przez dwa lata (dopóki nie dorobiłem się balancera) tak były używane. Póżniej, już z balancerem używałem ich i używam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem 4 sztuk pakietów E-Sky 800 i 1000 mAh o wydajności prądowej 10C. Używane w helikopterach, więc średni pobór prądu podchodził pod tą wartość 10C (rozładowanie w 7-9 minut).

Wszystkie padły po około 30-40 cyklach. Nie spuchły, nie spadła ich pojemność, tylko spadła wydajność prądowa (zwiększył się opór wewnętrzny). Następuje to oczywiście stopniowo, stąd ilość cykli nie da się dokładnie określić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.