Skocz do zawartości

silnik MYSTERY D2836-1700


jakuban

Rekomendowane odpowiedzi

Co nowego na temat tego napędu?

 

Bo mój silnik leży sobie w szafce.

Po ostatnim pomiarze prądu na smigle 7x6 i zasilaniu lipo 3s szok 32A jestem zszokowany. Już wiem dlaczego lipol mi wcześniej puchł.

Nie mam mniejszego śmigłą do przetestowania. Ogólnie trafił mi się jakiś niewyważony motorek.

 

Myślę nad zagi 1,2m a możliwe, że ten silnik by podołał. Tylko na 6x4 alb coś koło tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem śmigło APC 9x4,5 i piastę samozaciskową 4mm. Po czym złożyłem wszystko żeby zobaczyć co ten silnik potrafi... Okazuje się ze takie śmigło nie stanowi najmniejszego problemu. Po przepracowaniu w pokoju jakichś 2min na pakiecie 1000mAh 10C pakiet nie był nawet ciepły :wink: natomiast siła ciągu absolutnie powalająca... Niestety dopiero teraz zdałem sobie sprawę ze ten napęd bardziej do jakiejś extry pasuje a nie do trenerka (jak to miałem w planach). Nie trzymałem go dłużej niż 2 min , bo balem się o jedyny pakiet który posiadam-w końcu tylko 10C... [TUTAJ UWAGA!!! NIE KUPUJCIE NIGDY PAKIETÓW MYSTERY-mój pół roku po zakupie spuchł z niewiadomych przyczyn :crazy: ) Teraz nie wiem co zrobić, bo sinik ten wydaje się być dla mnie bezużyteczny, nie mam w planach budowy akrobata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca w temacie, ale w podanym na początku linku do silnika w "discount RCtoys" sprawność maksymalna 96% i zakres napięcia zasilania są na pierwszy rzut oka z sufitu - podważa to wiarygodność sprzedawcy i producenta silnika. Ja czytając takie dane nigdy bym nie kupił tego silnika i zastanowiłbym się przed zakupami u takiego sprzedawcy czegokolwiek. Niestety mnie takie oszustwa jest łatwo wychwycić z racji doświadczenia w budowaniu silników i znajomości teorii, przeciętny modelarz jest bez szans. Proponuję porównać dane z renomowanym silnikiem AXI podobnym gabarytowo, wagowo i niektórymi parametrami http://www.modelmotors.cz/index.php?page=61&product=2217&serie=9D&line=GOLD . Generalnie stronę z silnikami AXI potraktowałbym jako wyznacznik rzeczywistych parametrów silników i przy porównaniu brałbym pod uwagę: wagę silnika, gabaryty silnika i deklarowane kV, a parametry podejrzanego silnika przyjmowałbym ze strony Modelmotors, należy pamiętać, że w oznaczeniu silników AXI poszczególne parametry informują nas o średnicy statora, długości statora i ilości zwoi silnika, natomiast większość chińskich silników podaje średnicę zewnętrzną, długość silnika i kV silnika (parametry te prezentują się okazalej np. AXI 22/17/9 vs Chińczyk 28/36/1700).

Zwróćcie uwagę na zakres napięć zasilania, stosowane śmigło, deklarowaną sprawność, ma się nijak do tych deklarowanych przez sprzedawców silnika Mystery. Ja oczywiście wierzę w dane silnika AXI i one są wyznacznikiem możliwości technicznych popularnych, porządnych silników modelarskich - pomijając oczywiście rodzynki z raczej wyczynowej półki typu Hacker itp.

 

Ja ostatnio kupiłem śmigło APC 9x4,5 i piastę samozaciskową 4mm. Po czym złożyłem wszystko żeby zobaczyć co ten silnik potrafi... Okazuje się ze takie śmigło nie stanowi najmniejszego problemu. Po przepracowaniu w pokoju jakichś 2min na pakiecie 1000mAh 10C pakiet nie był nawet ciepły :wink: natomiast siła ciągu absolutnie powalająca... Niestety dopiero teraz zdałem sobie sprawę ze ten napęd bardziej do jakiejś extry pasuje a nie do trenerka (jak to miałem w planach). Nie trzymałem go dłużej niż 2 min , bo balem się o jedyny pakiet który posiadam-w końcu tylko 10C... [TUTAJ UWAGA!!! NIE KUPUJCIE NIGDY PAKIETÓW MYSTERY-mój pół roku po zakupie spuchł z niewiadomych przyczyn :crazy: ) Teraz nie wiem co zrobić, bo sinik ten wydaje się być dla mnie bezużyteczny, nie mam w planach budowy akrobata.

 

Z twojego opisu widać jak zgubna jest nieświadomość, twój pakiet zdechł, bo był przeciążony, nawet jak to był pakiet 2S to pewnie żarło z niego co najmniej 20-25A, a to jest grubo więcej niż nominalne obciążenie tego pakietu. Później piszesz bzdury niczym konkretnym nie poparte żeby nie kupować tego pakietu bo puchnie. Lepiej kup sobie amperomierz, albo odpal jakiś kalkulator do silników - MotoCalc, kalkulator Dulasky lub inny i tam chociaż teoretycznie sprawdź parametry pracy silnika.

Zastanów się też nad swoimi podpisami, bo wydaje się, że jeden jest bez sensu, a w drugim coś pokręciłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem śmigło APC 9x4,5 i piastę samozaciskową 4mm. Po czym złożyłem wszystko żeby zobaczyć co ten silnik potrafi... Okazuje się ze takie śmigło nie stanowi najmniejszego problemu. Po przepracowaniu w pokoju jakichś 2min na pakiecie 1000mAh 10C pakiet nie był nawet ciepły :wink: natomiast siła ciągu absolutnie powalająca... Niestety dopiero teraz zdałem sobie sprawę ze ten napęd bardziej do jakiejś extry pasuje a nie do trenerka (jak to miałem w planach). Nie trzymałem go dłużej niż 2 min , bo balem się o jedyny pakiet który posiadam-w końcu tylko 10C... [TUTAJ UWAGA!!! NIE KUPUJCIE NIGDY PAKIETÓW MYSTERY-mój pół roku po zakupie spuchł z niewiadomych przyczyn :crazy: ) Teraz nie wiem co zrobić, bo sinik ten wydaje się być dla mnie bezużyteczny, nie mam w planach budowy akrobata.

 

Pakiet spuchł sam z siebie?

Na ilu celach lipo kręciłeś takim śmigłem?

 

Mi wychodzi, że faktycznie dane wyssane z palca. Motorek nie bardzo nadaje się do trenera. Bardziej do małego skrzydełka. Dość sporo prądu pobiera jak na takie osiągi.

 

Ja u siebie nie odczułem rewelacyjnego ciągu. Jedynie pęd strumienia zaśmigłowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet który mi spuchł nigdy nie został użyty. A kolega z lotniska ostatnio takie nabył i także ma taką opinie o tych pakietach-dlatego tak napisałem. A pakiet który został użyty przeze mnie do sprawdzenia tego silnika to był ten drugi o którym napisałem wcześniej (3s 10C) i silnik chodził na nim naprawdę krótko, gdyż się balem o niego. O tym (drugim) pakiecie napisałem bo się podirytowałem takim stanem rzeczy (chociaż nie powinienem bo w sumie nie na temat-ale emocje wzięły górę :oops: ). Jeżeli uważacie ze "wyssałem te informacje "z palca" (dla mnie to równoznaczne z nazwaniem mnie kłamca) to ok. To jest ostatni post w tym temacie. Posty w tym temacie napisałem po to, żeby ktoś kto kupi ten zestaw wiedział czego można się po nim spodziewać. Nie posiadam żadnych hamowni ani tego typu rzeczy żeby to wszystko dokładnie sprawdzić. Ale jeśli ktoś uważa ze nabijam bez sensu posty to ok, to mój ostatni w tym temacie.

 

PS: Podpis pierwszy odnosi się do odwiecznego dylematu kierowców , a drugi do naszej polskiej służby zdrowia, która oszczędzając-zabija lub upośledza poważnie chorych ludzi (chodzi mi tutaj o oszczędzanie na chorych na choroby nowotworowe-znam kilka przypadków w mojej rodzinie takiej praktyki). Jeśli chodzi o ich zmianę to pierwszy mogę usunąć (ale tego nie zrobię) a drugi usunę dopiero gdy usunę swój profil na naszym forum (na co także się na razie nie zanosi). Na pewno oba mają sens. Mam nadzieje że w tym poście nikogo nieświadomie nie uraziłem, bo nie to było moim celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Jeżeli uważacie ze "wyssałem te informacje "z palca" (dla mnie to równoznaczne z nazwaniem mnie kłamca) to ok. To jest ostatni post w tym temacie. Posty w tym temacie napisałem po to, żeby ktoś kto kupi ten zestaw wiedział czego można się po nim spodziewać. Nie posiadam żadnych hamowni ani tego typu rzeczy żeby to wszystko dokładnie sprawdzić. Ale jeśli ktoś uważa ze nabijam bez sensu posty to ok, to mój ostatni w tym temacie.

 

PS: Podpis pierwszy odnosi się do odwiecznego dylematu kierowców , a drugi do naszej polskiej służby zdrowia, która oszczędzając-zabija lub upośledza poważnie chorych ludzi (chodzi mi tutaj o oszczędzanie na chorych na choroby nowotworowe-znam kilka przypadków w mojej rodzinie takiej praktyki). Jeśli chodzi o ich zmianę to pierwszy mogę usunąć (ale tego nie zrobię) a drugi usunę dopiero gdy usunę swój profil na naszym forum (na co także się na razie nie zanosi). Na pewno oba mają sens. Mam nadzieje że w tym poście nikogo nieświadomie nie uraziłem, bo nie to było moim celem.

 

ksionc, Sam sobie jesteś winny takiego komentarza, przeczytaj swój post, nigdzie nie jest napisane, że to dwa różne pakiety, wtrącasz komentarz o spuchniętym pakiecie w wątek o silniku, co sugeruje, że to ten sam pakiet, zresztą spójrz na kolejny post, Szymon też tak zrozumiał twój post. Wypadałoby tylko sprostować to co jest niedopowiedziane i nie robić uszczypliwych wycieczek, bo nikt nie pomyślał, że jesteś kłamcą, co najwyżej nie znasz się na temacie, generalnie pomiar prądu przy doborze napędu to podstawa, a wystarczy do tego miernik za 15zł, kawałek przewodu (~10-15cm) na bocznik do pomiaru prądu złączki i lutownica. Szybko pisze się 1-2 zdania, jeśli więcej radzę przeczytać tekst ze zrozumieniem zanim wyślesz. Odnośnie podpisów zapytam czy twój cytat w podpisie "Nie ma ludzi zbyt młodych, by umierać ani zbyt starych, by żyć." , nie powinien brzmieć "Nie ma ludzi zbyt starych by umierać, ani zbyt młodych by żyć." , natomiast sprawy napędu w samochodzie i zamiany funkcji rąk i nóg - wtedy ręce by nazywały się nogami, nogi rękami i dylemat powstałby od nowa, a w samochodzie czy ciągną, czy pchają to są cały czas koła. Lepsze byłoby porównanie choćby, że taczkę łatwiej pchać niż ciągnąć.

No i ciekaw jestem, czy wytrzymasz i nie skomentujesz tego postu :wink: - to już była uszczypliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.