Skocz do zawartości

Speed 400


Rekomendowane odpowiedzi

Po długim czasie udało się dokończyć model i teraz wygląda on następująco: foto 1, foto 2. Brakuje jeszcze owiewki silnika ale to dopiero po ustawieniu silnika i wyważeniu. I mam tu takie małe pytanie do posiadaczy. W którym miejscu macie środek ciężkości i jakie powinien być wykłon silnika? Jestem po pierwszych dwóch lotach ale model nie lata tak jak powinien. Wydaje mi się ze SC jest za bardzo przesunięty do tyłu. Objaw jest taki ze bardzo nerwowo reaguje na ster wysokości. Jest parę tych samolotów na forum to liczę na jakieś wskazówki :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SC mam 70 mm od krawędzi natarcia, (licząc skrzydło z lotkami) jest to 33%. Nie miałem okazji lecieć bez silnika bo zrobiłem tylko jedno kółko i wylądowałem. Strasznie się źle sterowało i nie chciałem ryzykować. A poprawek ustawienia nie było bo trochę zamoczył się silnik (tzn precyzyjne lądowanie w kałuże :)) i musiałem się zwinąć do domu. Od tamtej pory nie miałem czasu żeby coś pogrzebać i wypróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.