Skocz do zawartości

9,6 NiMh 2000AA 2000mAh - jakie napięcie max?


darek.3333

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ni mh nie mają aż takiego efektu pamięci. Zresztą gdzieś to było napisane że Ni-cd można rozładowywać do 0,8V a Ni-mh 0,9 do 1V.

 

To dlaczego PULSAREK podczas regeneracji rozładowuje do 0,6V ? ( i to działa - regeneruje )

Z drugiej strony wiele razy kupując NiMh na alledrogo dostawałem ogniwa z napięciem 0V ( słownie: zero Volt ) i po 2-3 formowaniach/regeneracjach odżywały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ni mh nie mają aż takiego efektu pamięci. Zresztą gdzieś to było napisane że Ni-cd można rozładowywać do 0,8V a Ni-mh 0,9 do 1V.

 

Może i nie mają ale w instrukcji od Pulsara jest co innego napisane i ja osobiście przyjmuje to jako pewnik i chociaż nie mam tej ładowarki to kilku rzeczy się dowiedziałem po przeczytaniu tej instrukcji.

Typowe napięcie rozładowania ogniwa NIxx to 0,9V chyba że producent zaleca inne napięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładowarki mikroporcesorowe ładują tak długo na ile przyjmują akumulatory zależy to też od prądu ładowania w moje akumulatory wchodzi różnie od 98% do 160% wszystko to zależy od akumulatorów i prądu ładowania ładowarki wyposażone w funkcje auto same dobieraja sobie prąd ładowania i nie ma co sie martwić że wchodzi tak dużo trzeba sie nawet cieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
ładowarki mikroporcesorowe ładują tak długo na ile przyjmują akumulatory zależy to też od prądu ładowania w moje akumulatory wchodzi różnie od 98% do 160% wszystko to zależy od akumulatorów i prądu ładowania ładowarki wyposażone w funkcje auto same dobieraja sobie prąd ładowania i nie ma co sie martwić że wchodzi tak dużo trzeba sie nawet cieszyć.

 

Tak celem wyjaśnienia, ładowarka wykrywa koniec ładowania poprzez spadek napięcia na pakiecie,to tzw. -Delta V .Jeżeli pakiet przystosowany jest do ładowania małym prądem to ładowanie go w trybie pełni automatycznym z automatycznym dobieraniem prądu to jest zarzynanie pakietu.Jeżeli pakiet do ładowania 14h zaczniesz ładować prądem 1C to nie wejdzie do niego pewnie więcej niż 60% pojemności znamionowej, temperatura wzrośnie a p[akiet osiąga takie napięcie że dochodzi do 1,7v/celę.To że do pakietu wchodzi 98% pojemności znamionowej oznacza że albo pakiet już jest zużyty albo nie jest rozładowany do końca lub zadziałał tu "efekt pamięci", ewentualnie jest ładowany o wiele za dużym prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem , że tyle potrzebnej wiedzy trzeba posiadać na temat pakietów Ni-Mh. Teraz widzę , że moje pakiety "zapamiętały" moją niewiedzę i muszę je zregenerować. W instrukcji ładowarki (a w zasadzie jej tłumaczeniu) jest coś wspomniane o cyklach rozładowywania - ładowania ale jakoś nie wyjaśniono jak to załączyć. Najwyżej ręcznie ustawię rozładowywanie i chyba sama powinna skończyć rozładowywać przy właściwym napięciu. Ciekaw jestem jakie ono będzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darek.3333, cykle rozładowanie/ładowanie w ładowarce to bardzo przydatna rzecz. Musisz koniecznie rozkminić jak to uruchomić. Ja za każdym razem jak biorę się do naładowania NiMh to ustawiam im jeden cykl rozładowanie->ładowanie (DCHG->CHG ..... 1), a po dłuższym nieużywaniu (kilka miesięcy) nawet dwa - trzy cykle. Dzięki temu ładuję kiedy mi wygodnie i nie muszę obliczać kiedy będzie wyładowany i czy jeszcze starczy mi prądu... bip..bip...

 

I jeszcze jedno: żeby nie wyjmować pakietu z nadajnika trzeba być pewnym, że pakiet jest bezpośrednio podłączony do gniazda ładowania, bo inaczej ładowarce nie będą się zgadzały napięcia i się zgubi. U mnie tak nie jest i dolutowałem do pakietu dodatkowe złącze do ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno: żeby nie wyjmować pakietu z nadajnika trzeba być pewnym, że pakiet jest bezpośrednio podłączony do gniazda ładowania, bo inaczej ładowarce nie będą się zgadzały napięcia i się zgubi. U mnie tak nie jest i dolutowałem do pakietu dodatkowe złącze do ładowania.

 

 

Pakiet ma malutkie dwupiową wtyczkę a w aparaturze na płytce wewnętrz komory pakietu jest małe gniazdo (zresztą trudno dostępne). Nie wiem jak sprawdzić czy pakiet jest bezpośrednio podłączony do gniazda , gdzie podłączam ładowarkę. Sprawdzę jakie jest napięcie na tym gnieździe. Aparatura to Futaba 6EX 2,4GHz.

 

Co do cykli ładowania/rozładowania to koniecznie muszę się ich nauczyć. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.