Skocz do zawartości

Jak w Corelu drukować?


mazur

Rekomendowane odpowiedzi

Co to znaczy, że na 20 kartkach? Masz 20 stron formatu A4, czy stronę formatu np. A0 podzieloną na 20 kartek?

 

W pierwszym przypadku drukujesz podając w opcjach drukowania numer strony, która ma być wydrukowana. W drugim wchodzisz do podglądu wydruku, klikasz prawym przyciskiem myszy na wybrany arkusz i wybierasz z menu, które się pojawi "Wydrukuj ten arkusz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy, że na 20 kartkach? Masz 20 stron formatu A4, czy stronę formatu np. A0 podzieloną na 20 kartek?

 

W pierwszym przypadku drukujesz podając w opcjach drukowania numer strony, która ma być wydrukowana. W drugim wchodzisz do podglądu wydruku, klikasz prawym przyciskiem myszy na wybrany arkusz i wybierasz z menu, które się pojawi "Wydrukuj ten arkusz".

Chodzi o arkusz A0 i wydruk poszczególnych elementów na poj. kartkach. Niestety nie poszło.

Wybrałem DRUKUJ następnie opcję "drukuj z podziałem na fragmenty, następnie chciałbym z tego wszystkiego wybrać dwa fragmenty.

Gdy już mam podzielony arkusz na wiele fragmentów, klikam prawym przyciskiem na wybrany arkusz i WYDRUKUJ TEN ARKUSZ zaczyna się buforować do drukarki 25 stron.

Może krok po kroku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa.

Rozmiar strony ( niezależnie od wielkości rysunku, w Twoim przypadku A0 ) zmień na A4.

Zaznacz cały rysunek CTRL+A ( ewentualnie obiekty, które chcesz drukować ) Najlepiej przesuń je na stronę wydruku.

Naciśnij Ctrl+P, wybierz na pierwszej zakładce Zakres drukowania - Zaznaczenie.

W zakładce Układ ( druga od lewej) zaznacz opcję Drukuj z podziałem na fragmenty.

Włącz Podgląd wydruku - klawisz w lewym dolnym rogu. Wyśrodkuj ( jeśli zajdzie taka potrzeba ) cały rusunek na "zbiorze wyliczonych kartek", najedź "myszowatym" na kartkę którą chcesz drukować ( wyskoczy "na górę w grubszej ramce ) i naciśnij CTRL+T, ewentualnie kliknij prawym klawiszem myszy na kartce którą chcesz wydrukować i wybierz opcję Wydrukuj ten arkusz.

Musi działać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy już mam podzielony arkusz na wiele fragmentów, klikam prawym przyciskiem na wybrany arkusz i WYDRUKUJ TEN ARKUSZ zaczyna się buforować do drukarki 25 stron.

Może krok po kroku?

 

To dziwne, bo u mnie drukuje tylko zaznaczoną stronę.

 

 

Nie próbowałem sposobu Tomka "Motylastego" ale mój krok po kroku jest taki:

 

1. Z menu "Plik" wybieram "Podgląd wydruku ..."

2. Klikam ikonę reprezentującą podział na fragmenty, albo w menu "Opcje" znajduję odpowiedni przełącznik

3. Klikam prawym przyciskiem na wybrany arkusz i z menu, które się pojawi wybieram "Wydrukuj ten arkusz".

 

U mnie działa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy już mam podzielony arkusz na wiele fragmentów, klikam prawym przyciskiem na wybrany arkusz i WYDRUKUJ TEN ARKUSZ zaczyna się buforować do drukarki 25 stron.

Może krok po kroku?

 

To dziwne, bo u mnie drukuje tylko zaznaczoną stronę.

 

 

Nie próbowałem sposobu Tomka "Motylastego" ale mój krok po kroku jest taki:

 

1. Z menu "Plik" wybieram "Podgląd wydruku ..."

2. Klikam ikonę reprezentującą podział na fragmenty, albo w menu "Opcje" znajduję odpowiedni przełącznik

3. Klikam prawym przyciskiem na wybrany arkusz i z menu, które się pojawi wybieram "Wydrukuj ten arkusz".

 

U mnie działa ...

Zrobiłem podobnie jak radził Tomek "Motylasty" ale nie do końca. Może dlatego, że mam Corela nr 7 .

Zmniejszyłem format papieru do A4 następnie "obiekt" nasunąłem na arkusz A4 w odpowiednie miejsce i wydrukowałem.

Gdy klikałem na podzielony arkusz A0 tak jak podpowiada Callab, klikałem na wybrany arkusz i zaznaczałem opcję wydrukuj ten arkusz" następowało wysyłanie do drukarki wszystkie 25 arkuszy.

Dziękuję kolegom za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.