Skocz do zawartości

Dziwny sygnał na 2 kanale


wojcio69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

No to nawywijałem.

Przekładałem odbiornik Hitech ZR-106SF 35MHz, odpowiednik Hitech HFS-06MS do drugiego modelu i żeby sprawdzić jak są podłączone serwa i jak działają podpiąłem odbiornik pod zasilanie z "koszyczka" (4 baterii AA paluszki), ale popierdo.....ły mi się kabelki i wtyczkę od zasilania wsadziłem do odbiornika odwrotnie, tak że minus szedł na złącze sygnałowe odbiornika a złącze sygnałowe było puste. Trwało to kilka sekund. Po poprawnym podpięciu zasilania okazało się, że ster wysokości, który był podpięty pod kanał 2 ma minimalne zekresy wychyleń. Pomyślałem padło serwo. Podpiąłem ster wysokości pod inny kanał i wszystko jest OK, czyli serwo zdrowe, ale pod kanał 2 podpiąłem ster kierunku i też miał niewielkie wychylenia. Reasumując. Podpinając serwo pod kanał 2 mam ok. 10% zakresu jego pełnych wychyleń. Pozostałe kanały są OK. Odbiornik do wymiany? A może to wyna nadajnika?

Dzięki za poradę i informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pakiet podłączałeś pod inny kanał niż 2, a padł właśnie 2 to rzeczywiście dziwne. Nie wykluczone, ale podejrzane. Faktycznie sprawdź nadajnik, nie zaszkodzi.

Mnie kiedyś zdarzyło się podobnie, wprawdzie na innym odbiorniku i nic nie zepsułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie podpinałem pod kanał 6 oznaczony B. Może jakieś prondy albo duch Kaszpirowskiego, a może robi mi się no... to nad głową... takie ogrągłe... no... aureola, o! aureola. Teraz se tylko strzele red bull'a i będę latać zamiast Juniora a żonka będzie mnie sterować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank to prondy he he

A na poważnie, to po pierwsze jest minimalna szansa żeby odbiornik się od czegoś takiego zjarał.

Po drugie, jeżeli nawet tak, to kanał powinien być całkowicie martwy, a nie w połowie.

Dobrym testem było by sprawdzenie aparatury z innym odbiornikiem ewentualnie odbiornika z innym nadajnikiem, ale rozumiem że to w tej chwili niemożliwe (bo byś już to sprawdził)

Sprawdź też czy serwo ma mniejsze wychylenia od położenia środlkowego, czy też ustawia się gdzieś na jednym z krańców. To pierwsze sugerowało by jakiś błąd w zaprogramowaniu nadajnika (np DualRate na tym kanale)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtyczkę od zasilania wsadziłem do odbiornika odwrotnie, tak że minus szedł na złącze sygnałowe odbiornika a złącze sygnałowe było puste
Takie podpięcie zasilania z całą pewnością nie może uszkodzić odbiornika. Szukaj przyczyny małych wychyleń raczej w nadajniku. Kiedyś naprawiałem nadajnik dający podobne objawy. Przyczyna okazała się prozaicza - poluzowało sie mocowanie drąga do ośki potencjometru na jednym z kanałów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No i sprawa się wyjaśniła. Rozkręciłem aparaturę i... z potencjometru na kanale 2 wychodzą 3 kabelki i jeden z nich (zewnętrzny) bardzo mocno zbliżył się do środkowego, może tam doszło nawet do minimalnego kontaktu między nimi (ostatnio jak się tak zbliżyłem do żony, to był full contakt :jupi: ). Aparatura nigdy nie rozbierana, a "nóżka" od potencjometru wygięta (no ale jak ma dojść do kontaktu, to nóżki muszą być rozgięte). Pewnie jakiś cud. Jak powiem o tym księdzu, to może na jakąś beatyfikację się załapię. :lol:

P.S. Jeżeli czytając ten post masz podobne skojarzenia do moich to znaczy, że jesteś normalny. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.