Skocz do zawartości

Przestrzeganie zasad forum i regulaminu


bojler

Rekomendowane odpowiedzi

mieszać mieszać meloow, bo to forum ja dla Ciebie i innych a nie dla mnie i moderatorów ;] Trzeba robić tak zeby To Wam pasowało! takie był zamysł forum więc konstruktywna krytyka mile widziana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
No i tak jest ;] forum jest dla użytkowników i nie róbcie sztucznych problemów ;] zawsze Wasze zdanie było brane pod uwage i w ważnych sprawach decydowała ankieta jak pamiętacie ;] a kontakt z moderacją jest dobry i bardzo częsty, może ostatnio troche utrudniony bo nie miałem czasu za wiele.

 

Myślę że raczej nie chodzi tu o brak czasu, raczej to trochę się pogubiłeś nie wiesz jak rozwiązać problem, który tutaj poruszyłem. Z całym szacunkiem jeżeli Cię tym stwierdzeniem uraziłem to przepraszam. Skoro są takie sytuacje można rozszerzyć regulamin i wprowadzić zmiany dotyczące rejestracji choćby takie jak są na Allegro. Pełna rejestracja uprawnia do pełnego korzystania z forum a nie pełna tylko do czytania bez możliwości odpowiadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że raczej nie chodzi tu o brak czasu, raczej to trochę się pogubiłeś nie wiesz jak rozwiązać problem, który tutaj poruszyłem. Z całym szacunkiem jeżeli Cię tym stwierdzeniem uraziłem to przepraszam. Skoro są takie sytuacje można rozszerzyć regulamin i wprowadzić zmiany dotyczące rejestracji choćby takie jak są na Allegro. Pełna rejestracja uprawnia do pełnego korzystania z forum a nie pełna tylko do czytania bez możliwości odpowiadania.

 

Forum Alexa rozwiąże Twoje problemy.

 

To forum powstało jako konkurencja dla Alexowego, gdzie właśnie trzeba przejść przez rejestrację i zostać zatwierdzonym przez admina. To forum miało dać możliwość wypowiadania się każdemu a teraz mamy to ograniczać? Wprowadzać nie wiadomo jakie kryteria, skoro każde da się obejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i będzie tak w kółko. To forum zacznie ograniczać prawa i utrudniać życie to powstanie nowe a to skończy jak Aleksowe. Na tym nowym ktoś napisze że coś mu nie pasuje to ograniczą prawa i powstanie kolejne forum bo tamto skończy jak Aleksowe (czy jakoś tak :P ) itd. itd. itd. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał tu nie chodzi o kryteria tylko o podstawową wiedze o drugim rozmawiającym!

 

Czy jak zaczepi Cię ktoś na ulicy z zapytaniem z zapalniczke, to napewno nie patrzysz na jego twarz jaką ma czy też ubranie tylko zwracasz uwagę na jego wiek, ale jak zapyta Cie o droge to już nie ma znaczenia czy jest on "młody" czy też "stary" ! Chyba rozumiesz o co mi chodzi.

 

 

EDIT: poprawiałem błędy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, przecież Administrator sam już wprowadził ograniczenia biorąc pod uwagę garstkę osób używających urządzenia mobilne w punkcie dotyczącym podpisów.

Zaskoczyło mnie stwierdzenie Kuby że ma mało czasu, ale jakoś policzył że na forum jest ok 3000 userów. Myślę że nie chodzi tu o ograniczenia ale o wyeliminowanie pseudo modelarzy, którzy wstydzą się swojego wieku i wyglądu. Ty mogłeś umieścić swoje dane, ja Marcin, Kuba, Sławek i wielu innych naszych kolegów, to skoro jest to nasze forum to dlaczego wszyscy nie mogą tego zrobić. Nie sądzisz że to nie w porządku wobec nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romku! I inni Koledzy także... Pierwotnie miało to być nawet "Wolne Forum Modelarskie" właśnie tak na "odwyrtkę" do tego "innego" forum, już tu wymienionego. Wiem, co mówię, bo jestem tu prawie od początku. Jest jak jest i bardzo dobrze, że jest. Wszelkie uwagi, wnioski, "po stu laty :wink: " są analizowane, i brane pod uwagę, a najczęściej wprowadzane w życie. Wymóg wieku i miejscowości dla mnie osobiście jest prosty , jak ten przysłowiowy "sznurek w kieszeni" i nie budzi najmiejszych wątpliwości czy zastrzeżeń. Zresztą było to po tylekroć wałkowane w szerszym gronie i wśród modów, że nie ma już nawet do czego wracać. Rola admina też jest tu jasna i wielce zacna, o czym też nie ma co gadać. Ale , jak to zwykle są różne i jednym z nich jest zaangażowanie studenckie Kuby /sesja poprawkowa :P / i też powinniśmy z tego zdawać sobie sprawę. Rola modów też jest jasno określona i też nie ma co o to bić piany - każdy "orze, jak może", ograniczony czasem będącym w dyspozycji i innymi uwarunkowaniami. Ale to, jakim forum jest, czy będzie w przyszłości, zależy głównie i włącznie od użytkowników i tyle. A może aż tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał tu nie chodzi o kryteria tylko o podstawową wiedze o drugim rozmawiającym!

 

O czym Ty mówisz Marcin?

A kto mi zabroni wpisać Kozie Wólki Lub Wyrwidupie Małe.

Kto chce ,to wpisuje, kto nie ( a ludzie mają różne powody) , nie i cacy.

Niektórzy chcą brać w forum pełną gębą ,a innych to nie rajcuje ,biorą wiedzę i wychodzą .

Problemem jest takie działanie modów , które pogoni resztę buszującą po forum z nudów.

Ale 3 modów to tego nie zrobi. Mam na myśli mod.forum, a nie swoich działów, bo Ci zazwyczaj maja mniej ,dużo mniej roboty)

 

Po za tym wszystkiego zakazami i nakazami nie da się ustawić. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku rozumiem ale jeszcze rok temu dało się panowac nad tym i bezproblemowo prostować userów ! i trzeba tu dodać że mało było takich którzy na wstępie nie uzupełniami danych.

 

to wszystko są kwestie indywidulanie czy ktoś poda swoje dane choć wolałbym aby było gdyż nie przepadam za rozmową z człowiekiem widmo.

 

a może zrobić alternetwe i wpis w regulamienie że labo podaje wiek i inne dane albo obowiązako awatar.

 

poza tym moza strozyć usera np. DEMO z dostepem tylko do czytania wszystkiego i ten kto bedzie chciał poczytać sobie forum bez rejestracji to ma taką możliwość. a jak bedzie zainteresowany to się zarejestruje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym moza strozyć usera np. DEMO z dostepem tylko do czytania wszystkiego i ten kto bedzie chciał poczytać sobie forum bez rejestracji to ma taką możliwość. a jak bedzie zainteresowany to się zarejestruje !

 

I z ogólnopolskiego forum, przerodzi się w zamknięty klub gospodyń wiejskich. Nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z ogólnopolskiego forum, przerodzi się w zamknięty klub gospodyń wiejskich. Nie tędy droga.

 

Rafał, co z tego, że ogólnopolskie jak na 3000 zarejestrowanych userów aktywnych jest kilkadziesiąt. Moja strona też jest ogólnopolska na nawet światowa i co z tego ?!

 

U mnie w pracy mam w bazie ok 15 tys. klientów, z czego w ciągu ostatniego pół roku aktywnych jest 5tyś. i co mam się cieszyć ze mam 30tys czy z tego, że coś ode mnie kupuje te 5 tys.

 

Tomek i Rafał odpowiedzcie mi na pytanie czy wy chcecie dążyć to tego, aby tu było 1mln userów ? jak tak to chyba czas przenieść się i współpracować z naszą klasą? Gdzie zauważcie, że nawet oni zrobili podział kont na osobiste i fikcyjne! bo robił się bur....l.

 

Nie do końca rozumiem wasze poglądy, ale no cóż to właśnie dzięki różnicy poglądów świat jest piękny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek nie mówie że działa źle ale małe zmiany zawsze mozna wprowadzać tylko muszą być przemyślane i przedyskutowane!

 

rabbitlkr nie mam zamiaru nikogo dzielić ale może warto by się przypomnieć ze co niektórym userom ze mają tutaj konta - podobnie jest na forum percyl.pl. Być może po takim beędą atywni z wniosą coś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omek nie mówie że działa źle ale małe zmiany zawsze mozna wprowadzać tylko muszą być przemyślane i przedyskutowane!

 

Zmiany ale w moderacji a nie w obowiązku umieszczania czegokolwiek w profilu. Przecież wypisywanie dodatkowych danych w profilu nic nie zmieni. Jak ktoś robi bajzel to i dalej będzie robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wypisywanie dodatkowych danych w profilu nic nie zmieni.

Zmieni. Symptomatycznym jest, że uciążliwych czy problematycznych użytkowników z uzupełnionym profilem jest stosunkowo niewielu. Przejrzyj statystyki forum.

Jak już kiedyś pisałem "klient w krawacie jest mniej awanturujący się".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał ja myślałem, że moderatorzy są po to żeby był jakiś ład i porządek na tym forum, jest regulamin którego skrzętnie się trzymasz, czego ostatnio doświadczyłem. Dlatego zaproponowałem żeby w regulaminie był zapis o obowiązkowych danych. Nikt nikomu nie chce ograniczać dostępu do forum ale jak to Paweł pięknie napisał że osoby z pełnymi danymi nie są uciążliwe. A tak naprawdę to wyjaśnij mi na czym polega Twoja moderacja forum bo z twoich wypowiedzi wychodzi że jest bajzel z którym nie dajecie sobie rady.

Napisze jeszcze raz dlaczego Ty, Ja, Sławek, Paweł, Marcin i wielu Kolegów z tego forum mają pełny profil, myślę że to z szacunku dla nas samych. Marcin ma rację łatwiej się rozmawia z osobą o której wie się choć jakieś minimum. Forumowiczów z pełnym profilem za jakieś tam wykroczenia karacie czerwonym paskiem a userów boicie się ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.