Skocz do zawartości

Łączenie z odbiornikiem flysky - dioda sie nie świeci przy podłączeniu zasilania


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem już wszystkie elementy do spięcia razem elektroniki, ale mam problem z odbiornikiem.

Po podłączeniu obwodu do bindowania i zasilania na dowolnym kanale nic się nie dzieje. Według poradników powinna migać lampka. Informuje to, że urządzenie jest gotowe do parowania.

Słyszę jadynie, że silnik jakby pika co chwilę krótko i się nie obraca.

 

Mój zestaw to:

  • odbiornik flysky FS-iA10B
  • regulator silnika bezszczotkowego ESC redox 30A z serii EVO
  • Akumulator 11,1V 1300mAh 30C
  • silnik A2212/6T 2200KV
  • kontroler Flysky FS-i6X

 

Podłączyłem wszystko jak na zdjęciu poniżej. Żółty kabel na sygnał jest podpięty od strony obserwatora. Sprawdzałem multimetrem zasilanie wchodzące na odbiornik i mam stabilne 5V z ESC

 

image.thumb.png.f981485685f04068cbebde3476797c4a.png

image.png.2a9a0a851f535ecc1f00e23b284a2587.png

 

Myślałem, że to problem z odbiornikiem i kupiłem jeszcze odbiornik FS-iA6B, ale efekt dalej ten sam. Czuję, że czasem ESC dosyć się nagrzewa. Nie wiem czy to normalne, ale skoro jest tutaj obsługa aż 30A to wydaje się mieć to sens.

 

Co robię nie tak? Źle coś podłączyłem, czy np. któryś z podzespołów nie jest kompatybilny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w ustawieniach na jakim systemie pracuje AFHDS/AFHDS2 powinno być na AFHDS2, gdy będziesz miał ustawione na AFHDS to w odbiorniku może się kontrolka nie palić.

ps. podłącz pod kanał nr 3

A i jeszcze jedno akumulator naładowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Francka napisał:

Każdy odbiornik przy podłączeniu zasilania powinien świecić , nawet przy wyłączonym nadajniku

Masz racje, specjalnie poszukałem odbiornika FS-IA6B i podłączyłem do zasilania.

Mi to wygląda na rozładowany akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Podłączyłem mały pakiet aby tylko zasilić i się udało sparować kontroler! Dzięki za pomoc!
Połaczenie i serva działa, ale zastanawiam się co zrobić aby silnik zaczął prawidłowo reagować na lewy joy. Na razie dalej albo pika albo milczy

 

Edit:

Akumulatory oczywiście mam naładowane. Sprawdzałem multimetrem wszystko. ESC mam jeszcze nieskalibrowane. Przez to pewnie nie mogłem sparować odbiornika

 

Edytowane przez EvilMebel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście coś namieszałem z regulatorem ^^' 
Chcę go zresetować do ustawień fabrycznych. Muszę mieć podłączony silnik przy ustawianiu/resetowaniu regulatora?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem sterowanie i regulacje silnika :D

Jednak pokombinowałem i ustawiłem wszystko co trzeba w trybie programatora ESC po dźwiękach. 

 

Widziałem że można to ustawiać na programowalnych płytkach.

Po żółtym kablu leci sygnał, więc pewnie da się to ogarnąć jakimś Arduino/raspberry i zaprogramować? Konfiguracja z ESC działa w jakimś konkretnym standardzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.