Skocz do zawartości

Chyba najprostsza wywazarka do modeli lotniczych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

CG Calculation template.xlsx

 

Podwojnie i potrojnie zaznaczam, ze nie moje. Znalezione kiedys w sieci, ale za diabla nie pamietam gdzie, wiec przepraszam autora tabelki, ze tak bezimiennie to wrzucam. Wczoraj przypadkowo na to trafilem wsrod dawno zapomnianych (starosc nie radosc, a w przyszlosci bedzie jeszcze gorzej) plikow.

 

Opisu funkcjonowania zasadniczo nie trzeba, bo wszystko proste i latwe do zrozumienia. Do wywazenia modelu potrzeba jedynie najzwyklejszej wagi kuchennej (chyba kazdy ma) i nic poza tym.

Jesli model nie posiada podwozia, postepujemy analogicznie opierajac go w trzech dowolnie wybranych punktach tak, jakby stanowily one podwozie.

Rozwiazanie rownie proste, jak wywazanie na dwoch "patykach" tyle, ze tutaj od razu otrzymujemy wielkosc potrzebnego dociazenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tytuł został zmieniony na Chyba najprostsza wywazarka do modeli lotniczych

Dokladnie, Patryku. Tez tak robilem, bo sam rachunek to nic innego, jak proste rownanie momentow.

 

Dodam jeszcze, ze owa tabelka Excel nie jest opatrzona haslem, wiec kazdy moze ja sobie wedlug uznania przetlumaczyc badz zmodyfikowac, choc nie bardzo jest co modyfikowac. Ja od razu przetlumaczylem na niemiecki. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.