Skocz do zawartości

FlySky FS2A-4CH - Kilka pytań od początkującego


baciany

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Czy ktoś z was korzysta(ł) z odbiornika FlySky FS2A-4CH? 

Zakupiłem 2, przylutowałem gniazda serw, oba udało się zbindować ale:

1. ESC zaczyna się grzać nawet jak silnik nie pracuje

2. 2 serwa spaliły się po kilku sekundach

 

Jeszcze wierzę że może żle przytutowałem coś, spróbuję odlutować, wyczyścić i przelutować. 

 

Pytanie bonusowe: czy to ma znaczenie którą stroną wpinam serwo w odbiornik? ESC już wiem że tak bo jak złą stroną wepnę to silnik pipczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pasty, lutownicą dotknij piny cyna ładnie się rozleje. Sprawdź pod lupą czy nie ma zwarcia.

Oczywiście że wtyk od serwa  , regulatora musi być odpowiednio wpięty. Na płytce namalowane gdzie jest GND , środek to 5V i drugi skrajny to chanel.

Sprawdź ile napięcia z BECa masz na kabelku od regla, powinno być 5-6V w zależności od regla. W reglu może się grzać sam BEC bo wcześnie było jakieś zwarcie i jest uszkodzony i podaje pełne napięcie pakietu i spaliły się serw. Bez miernika nic nie sprawdzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. No źle przylutować te wtyczki to nie możliwe się wydaje. Zęby idealnie pasują w swoje dziurki. Z ESC wychodzi 5v do odbiornika, oraz na wszystkie wtyczki do serw też idzie 5V. Wszystko wydaje się być w porządku ale... Kolejne serwo padło. Podpiąłem wszystko książkowo. W momencie ruszania drążkiem serwo zaczyna działać i widać jak się na płytce coś przepala i pada... 3 serwa do tyłu jestem XD

 

Co do miernika.

Czerwony+czarny kabel =5v

Czerwony+pomaranczowy=5v

Czarny+pomaranczowy=0

 

Nie wiem czy tak ma być. Chodzi o przytykanie czerwonego teges od miernika do jednego kabla a czrnego do drugiego hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SG90 z Ali. Na odbiorniku który był w zestawie do aparatury wszystko działa.

Próbowałem te styki poprawić i oto efekt mojej frustracji.... Także trzeba zamówić nowe mikro odbiorniki albo nici z mikro modelu xd...Lepszych serw aż sie boje so tego podpinać. Mam jakieś 2g i 5g (Też z ali ale kilka razy droższe marki Surpasshobby i DSpower). 20240622_174845.thumb.jpg.35a1234ec103ff576e833459a19a2f55.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki sam odbiornik jeszcze zapakowany nie używany wlutowałem gold piny podpiąłem serwo SG90 i wszystko działa nie ma żadnego problemu. Odbiornik nie ma za bardzo jak uszkodzić serwo bo zasilanie serwa jest z BECa lub pakietu 4,8V a odbiornik tylko dostarcza imp. sterujące 1-2 ms. musiałeś coś wcześniej namieszać. Po co odciąłeś te piny od reszty odbiornika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem sprawdzenia serw na innym typie odbiornika i poza spalonymi wszystkie działają prawidłowo. Nie wiem co musiałem tutaj porobić przy lutowaniu ale ostatnia próba zwróciłem szczególną uwagę czy dobrze podpinać esc+silnik i serwa, i jak silnik działał tak serwa padały jak muchy. A to co widać na zdjęciu efekt frustracji po próbie odlutowania, wk**** połamałem te odbiorniki i wywaliłem do kosza a potem zamówiłem 3 nowe... No nawet miernik pokazywał 5V na tych stykach więc nie wiem. Pytanie tylko czy 5V powinno być cały czas na czerwonym i bialym(pomaranczowym) kabelku? Dlaczego kabel sygnału ciągle dawał napięcie mimo nie podpięcia nawet żadnego serwa i aparatury? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle robiłeś pomiary. Pomiary w elektronice praktycznie zawsze wykonuje się względem GND czyli umownej masy zasilania i urządzeń (odbiornik , serwa). Gdybyś mierzył względem minusa na pinie z impulsami napięcie było by poniżej 1V . Tam są impulsy i to widać na oscyloskopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez chwile myślałem ze to wina pakietu 3S ale przecież i tak z ESC idzie do odbiornika tylko 5V wiec to raczej nie problem. Zostaje teoria że coś źle przelutowałem, nieczysto itp. No nic poczekamy na nowe sztuki i sprubujemy znowu. Dobrze chociaż że idzie taki odbiornik kupić za ~20PLN a serwa 9g w choice bundle deal są ~17PLN za 6 sztuk więc można "palić". Tylko trzeba będzie chwile poczekać. 

Między czasie może skupię się na projekcie większego modelu bo do niego jakby wszystko już mam, tylko budować i rozwalać od drzewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bodzioch napisał:

Jakby co służę pomocą. Wyprowadziłem się z Krakowa ale nie daleko bo Wrząsowice to zaraz za Swoszowicami. Można się umówić i podjechać. Pomoc oczywiście bezpłatna.

Dziękuję Mistrzu! Jak bym faktycznie znowu miał ten sam problem jak dotrze nowy odbiornik to się zgłoszę:) 

Niech Moc Będzie z Tobą!

3 godziny temu, Bodzioch napisał:

Jakby co służę pomocą. Wyprowadziłem się z Krakowa ale nie daleko bo Wrząsowice to zaraz za Swoszowicami. Można się umówić i podjechać. Pomoc oczywiście bezpłatna.

Dziękuję Mistrzu! Jak bym faktycznie znowu miał ten sam problem jak dotrze nowy odbiornik to się zgłoszę:) 

Niech Moc Będzie z Tobą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.